Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mondanátok nekem gyomorsavat...

Mondanátok nekem gyomorsavat csökkentő ételeket?

Figyelt kérdés
Az éjjel már hánytam a gyomorsavtól, ma még csak egy fél kiflit tudtam megenni, mert még mindig fáj a gyomrom. Az étkezésemen szeretnék változtatni. Melyek azok az ételek, amiket gyomorfekély és reflux esetén ehetek? Menüket is mondhattok.

2012. jan. 10. 14:52
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:

Hú, hogy mi csökkenti, azt nem tudom, de hogy mit nem szabad, azt tudom. Kávét egyet naponta - de egy darabig egyet sem. Hagymából csak legfeljebb egy felet a kajába, pirospaprikát is alig. Fűszert szinte semmit.

Minden nap kétszer egy kupica Salvus. Nekem is rettenetesen ég a gyomrom, s mindig késő délután kezdi. Gyakran csak pirítóst vacsorázok, vagy babapiskótát, kekszet. És a Ventert szedem, hogy a gyomorfekélyt megelőzzem.Van lúgos víz, de az drága.

2012. jan. 10. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Jó lenne, ha lenne gyomorsav csökkentő menü is.
2012. jan. 10. 15:08
 3/21 anonim ***** válasza:

A kisebb mennyiségű étkezéskor a has felőli nyomás kisebb mértékű lehet, ezért a visszafolyás is elkerülhető. Ezért ajánlott a rendszeres és kis mennyiségű étkezés. A visszafolyás csökkentése érdekében elsődleges szervezetünk savtalanítása, ezért minden olyan dolgot kerüljünk, mely savasít. Ilyenek az erős fűszerek, a kávé, az alkohol és a cigaretta.


Reggelente kávé helyett gyógyteát fogyasszunk és egy kevés gyümölcsöt vagy friss gyümölcslevet. A savasodást visszaszorítják a gabonák, müzlik és az élőflórás joghurtok. Ebédhez elengedhetetlen a meleg leves. Többnyire inkább főzeléket, salátát fogyasszunk. A húsfélékhez mindig együnk nyers zöldséget, mely a savasodást visszaszorítja. Kerüljük a szénsavas és cukros üdítőket.

2012. jan. 10. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
Evés után egy jó órán át ne feküdjön le, esti lefekvés előtt 2 órával már ne egyen. A karosszékben is nyugodtan hátradőlhet, csak ne kerüljön vízszintes helyzetbe, illetve mélyre hajolással járó munkát vagy tornát se végezzen. Alváskor megemelt fejvégű testhelyzetet kell biztosítani.
2012. jan. 10. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:

Jó hatásúak a könnyen emészthető zsiradékok (mert csökkentik a savtermelést és bevonják a nyálkahártyát, így a gyomorsav károsító hatása kevésbé érvényesül), ilyenek: tejszín, tejföl, vaj, margarin, olaj, olívaolaj.


Az esti lefekvés előtt ne fogyasszon édességet és gyümölcsöt se! Legjobb, ha a vacsora „száraz”, például szendvics, péksütemény vagy más lisztes termék, esetleg puffasztott pelyhek (rizs-, kukoricapehely), zabpehely.


Kerülni kell az oesophagus alsó sphincter nyomását csökkentő ételeket, italokat: alkohol, csokoládé, menta, fokhagyma, vöröshagyma.

2012. jan. 10. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
2012. jan. 10. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
Vannak olyan szakácskönyvek pl Epebetegek diétája, Májbetegek diétája stb, amelyek közölnek recepteket. Én is próbáltam, persze ha egyedül élnék, akkor elszórakoznék a pirított grízzel, meg egyebekkel, de a család nem diétázik:)
2012. jan. 10. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
Amikor nekem nagyon előjött, akkor csak krumplit tudtam enni és leveseket jó sok zöldéggel, sárgarépával, valamint főtt karfiolt kis vajra tettem megszórtam sajttal és sütőben megsütöttem, esténként vajas zsömlére sajtot reszeltem és megsütöttem, de eleinte csak egy felet tudtam enni vacsorára 1-2 szem retekkel. Édességből egyedül a túrós lepényt és a grizkochot bírtam megenni, ezek nem okoztak gondot. Reggeli pár szem keksz volt kevés kávé sok tejjel, igaz a kávé tilos, de a 3-ról átálltam az egyre.
2012. jan. 10. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
Nekem a tejtermékek, pl a sajt, tej, joghurt, telföl stb mind savat csinálnak, és szinte minden gyümölcs és zöldség is. Tegnap már véreset hánytam a gyomorsavtól, ma pedig enni sem ettem szinte, mert még mindig fáj a gyomorszájam, gyomrom.
2012. jan. 10. 15:32
 10/21 A kérdező kommentje:
Nekem a tea sokkal több savat csinál mint a kávé. Ma csak szénsavmentes ásványvizet iszom, eddig egy és fél litert ittam ma.
2012. jan. 10. 15:36
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!