Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Szénhidrátfüggőség? Keksz,...

Szénhidrátfüggőség? Keksz, kenyér kilóra. Mi lesz így?

Figyelt kérdés
Azóta is fennálló emésztőrendszeri betegség miatt másfél évet koplaltam, alig bírtam enni mást kekszen, kenyeren, banánon, krumplin kívül.Le is fogytam. Mióta kaptam gyógyszert kicsit jobb, de sajnos azt tapasztaltam, h szénhidrát függő lettem. Mindennap megeszek 1-2 csomag kekszet, teasüteményt, sok kenyeret, krumplit..állandóan ezeket követeli a szervezetem, nem bírok ellenállni! Mint vmi drogos, minden pénzemet ezekre költöm...hízok is rendesen. Hiába eszem normális, egészséges (nekem való diétás) főtt ételt, utána a szervezetem követeli a kekszeket, a "desszertet". Mi lesz ennek a következménye?
2012. jan. 29. 14:57
 1/6 anonim ***** válasza:
Végy erőt magadon és bírd ki pár hétig ezek nélkül. Utána már múlik a függőség. :) Vagy ameddig csak kívánod ezeket, addig egyél helyettük almát. Attól nem fogsz úgy hízni, még akkor sem, ha kilószámra eszed. :D
2012. jan. 29. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Az almától fáj a gyomrom sajnos, a betegség miatt. Max egyet eszek, kaja előtt, mert mar. Próbáltam nem enni ezeket, de pár nap múlva nem bírom, annyira fáradt és idegbeteg vagyok. Csak a szénhidrátos, cukros dolgok járnak az eszemben.:S
2012. jan. 29. 15:59
 3/6 anonim ***** válasza:

Akkor egyél más gyümölcsöt vagy zöldséget helyette. Pl sárgarépát. De te tudod, h mi az, amit bírsz enni. A lényeg, h légy jóllakott, akkor nem vágysz annyira az édesre. A másik meg, h ha rád jön az evési kényszer, inkább mozogj helyette, mert attól elmúlik egy időre. De a kényszeres evés helyett ihatsz erőteljesebb ízű teákat (pl borsmenta, earl grey) is, ezek is "telítik" a gyomrod és segítenek átvészelni az elvonási tünetek időszakát.


Amúgy banánt is nyugodtan ehetsz. Jól laksz tőle és segít kibírni azt a pár hetet, amíg visszaállsz a normális kajákra.


De igazából a legjobb fokozatosan(!) leépíteni a függést. Mindig egy kicsivel kevesebbet egyél kekszet, édeset. Akkor nem leszel idegbeteg és fáradt.

2012. jan. 29. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
a szénhidrátéhséget okozhatja c-vitamin hiány is
2012. febr. 15. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
én ezt úgy orvosolnám hogy több zöldséget meg gyümölcsöt ennék + multivitamin és c-vitamin kiegészítők, 1,5 év koplalás, lehet hogy valamilyen hiánybetegséget okozott nálad, mondjuk vitaminhiányt
2012. febr. 15. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Így lettem én is cukorbeteg 2005 után és ez 2008-ban derült ki, de akkorra már minden bajom volt.

Azóta rendszeresen diétázom és egyáltalán nem ehetek ilyesmit, csak alacsony szénhidrát tartalmú ételeket, édesítőszerekkel ehetek édes ízű dolgokat és a fehér lisztet és a belőle készült élelmiszereket el is felejthetem ha nem akarok belehalni. Pedig azelőtzt imádtam az édességeket és szinte faltam ezeket a dogokat. Szerencsémre tudom tartani a diétát és így nem romlik az állapotom. A súlyomat is tudom tartani az nagyon sokat számít, mert ha híznék az tovább rontaná a cukorproblémát. Szerencsémre így rendben tartom magam.

Sok fehérje forrást kell ennem és a cukrosat és szénhidrát forrásokat nagyon vissza kell szorítanom.


Addig próbáld meg vissza fogni a túlzott szénhidrát bevitelt amíg lehet, amíg nem alakul ki a cukorbetegség. igaz, aezt nekem is sokszor mondták és nem hittem el. De azt mondják, más kárán tanul az okos.

Most már diétázhatok ha élni akarok. Végül is nem muszáj, de akkor fel kell készülni az elkerülhetetlen következményeire..

2016. febr. 1. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!