Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mi bajom lehet? Sürgős!

Mi bajom lehet? Sürgős!

Figyelt kérdés

Kb. egy hónapja folyton kijön belőlem minden, amit megeszek. Megy a hasam. Vagy ha épp nem, 3 napig székrekedésem van (eddig 2szer volt ilyen). Sokat van hányingerem és fáj is a hasam, plusz akkora, mint egy terhes nőé, már alig tudom takargatni..

Elmentem dokihoz és azt mondta, hogy egy hónapig tejmentes majd egy hónapig laktózmentes diétát kövessek. Mivel eddig nem nagyon ittam tejet, rögtön a laktózmentessel kezdtem, de csak egy picit lett jobb, kicsit kevesebbszer járok wc-re..

Most hétvég alig tudtam magamba erőltetni valami kaját, nagyon gyengének érzem magam, plusz fogytam is, pedig híznom kéne.. Kérlek segítsetek, hogy mit tegyek, orvoshoz nem akarok minden nap elmenni és két órát várni az influenzások között, hogy aztán ne mondjon semmit..



2012. febr. 26. 21:13
 1/7 anonim ***** válasza:

Pedig ezt igen valószínű, hogy nem úszod meg orvos nélkül. Nem írod, hogy háziorvosnál voltál-e, vagy gasztroenterológusnál.

Addig próbálkozhatsz probiotikummal, gluténmentes étrenddel, de ezzel mindenképp fordul orvoshoz mihamarabb, még ki is száradhatsz.

2012. febr. 26. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Voltam dokinál, ő írta fel a laktózmentes diétát, de nem találta komolynak a helyzetet.. Gasztroenterológus mit csinál?
2012. febr. 26. 21:26
 3/7 anonim ***** válasza:
Akkor mindenképp kérj beutalót gasztroenterológiára. A tápcsatorna betegségeivel foglalkozik, mindenképpen arra van szükséged.
2012. febr. 26. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Gastrós az kimondottan a gyomor-bélrendszeri problémákkal foglalkozik. Hozzá kérj beutalót, ő csinálhat tükrözéseket, pl... jó, elég kellemetlen, de megmutatja, van-e felszívódási zavarod, gyomor-belek állapota (nincs-e gyulladás, fekély, ilyesmi).

Továbbá vérvétel sem ártana, hátha másfajta bajod van. A gluténérzékenységet pl. már ki lehet mutatni vérvételből is, nem kell biopszia.

2012. febr. 26. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Az jó, 5én megyek vérvétlre, teljes vérképet kértem, abban a gluténérzékenység is benne van?

Köszönöm a válaszokat!

2012. febr. 26. 21:36
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha kiírt az orvos vizsgálatot gluténérzékenységre, akkor benne lesz az is. Gyomorfekélyed nem lehet? Esetleg nem vagy stesszes?
2012. febr. 26. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Tisztelt Kérdező!


A tünetek alapján, ulcus ventriculi (gyomorfekély) vagy akár részleges bélelzáródása is lehet. Nem szeretném elszomorítani de a rák kockázatát se szűrjük ki. Kérjen teljes vérképet, tumormarkereket vizsgáljanak.


Jó egészséget kíván: Dr. K.N.A.

Diagnosztikus

2012. febr. 26. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!