Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mi a véleményetek a pezsgőtabl...

Mi a véleményetek a pezsgőtablettákról?

Figyelt kérdés
Én naponta úgy egy felet szoktam meginni, pedig a napi adag egy egész lenne. (Azért is szedem, mert nem vagyok egy nagy gyümölcsfaló.) Viszont olvastam egy kutatásról, miszerint kifejezetten károsak. Mit gondoltok? Ti szedtek?

2012. márc. 27. 19:50
 1/7 anonim ***** válasza:

Én csak arról tudok nyilatkozni, hogy mikor kicsi voltam néha vett anyukám, a gyerekorvos pedig mondta, hogy inkább ne, mert vesekövet okozhat.

Én nem iszok soha, ha valami vitamint kell pótolnom akkor beveszem tabletta formájában.

2012. márc. 27. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Az attól függ, mi van benne. Én szeretem, pl. a C-vitamin reggeli adagját így bevenni. Nekem nem okozott semmi problémát, de hallottam, hogy másnak vesekövet. Ez se biztos, mert a C-vitamint (aszkorbinsavat) gyanúsítják, a hordozó anyag, lehet, hogy közömbös. Nem félek tőle, a hatóanyag gyorsabban szívódik fel. Ennyi.
2012. márc. 27. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Évek óta szedem őket, mivel amúgy gyenge lenne a szervezetem, a sporthoz meg kell is nekem. Semmi bajom nem lett tőlük.
2012. márc. 27. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Sziasztok, remélem tudok segíteni egy kicsit eligazodni a vitaminok terén, ugyanis ez a szakmám, vitamin-tanácsadó vagyok.

Sokan gondolják manapság hogy szükséges a vitamin és ásványok pótlása, mert a mai élelmiszerek eléggé szegényes mennyiségekben tartalmazzák ezeket az anyagokat. Akik ezt gondolják bizony jól gondolkodnak.

A háborúk előtti időkben az emberek még teljesen máshogyan táplálkoztak, mozogtak, éltek, akkor még nem volt élelmiszeripar, és nem is használt a mezőgazdaság mindenféle serkentő és rovarölő szereket, mondhatjuk hogy teljesértékű, és vitaminokban gazdag élelmiszereket fogyasztottak az akkori emberek, nem volt szükség kiegészítésre.

Mára ez sajnos már egyáltalán nem így van, muszály kisegítenünk a szervezetünket olyan feltétlenül szükséges anyagokkal mint a vitaminok, és ásványi anyagok, melyeknek hiánya súlyos elváltozásokat okoznak a szervezetünkben.

A piacon kapható változatok igencsak nagy eltéréseket mutatnak abból a szempontból, hogy egy vitaminkészítmény mennyire hatásos, van-e terápiás értéke, tapasztalunk-e szedése kapcsán pozitív változásokat az immunrendszerünk, erőnlétünk, közérzetünk terén, mert ez a legfontosabb.

Tény hogy a gyógyszertárakban is kaphatók vitaminok, de senki se gondolja azt, hogy azok a gyógyszergyárak által legyártott termékek rendelkeznek azokkal a tulajdonságokkal, amit joggal elvárnánk egy ilyen készítménytől, főleg ha megnézzük hogy nem annyira olcsók ezek az áruk.

Az egyik negatívum, hogy eleve nem tartalmazzák azt a mennyiséget, amit a modern tudományok már régen hangoztatnak, hogy pl. a C-vitamin esetében még mindig sok helyen lehet találkozni a 60, vagy 100mg-os ajánlásokkal. Ha valaki megnéz egy tengerimalacoknak szóló állatorvosi ajánlást, az egy kg-os kis állatnak javasol az állatorvos 60 mg C-vitamint egy napra, pedig ez a kis rágcsáló elfogyaszt még a nap folyamán egy csomó zöldséget és gyümölcsöt is. Azért a tengerimalacot hoztam fel példának, mert csak 12 féle emlős él a Földön, aki nem tud a testében C-vitamint előállítani, közéjük tartozik a tengerimalac, és többek közt az ember is. Ki az, aki azt állítja, hogy ha a tengerimalacnak muszály legalább 60mg C-vitamint elfogyasztania ahhoz hogy életben maradjon, akkor az embernek, aki (vegyünk egy átlag embert pl. 70 kg)mondjuk 70-szer akkora súlyú, neki is elegendő lehet az a mennyiség ebből a létfontosságú vitaminból???!!!!!

Számoljuk csak ki, hogy 70-szer 60mg az mennyi is? 4200!!mg. Igencsak elgondolkodtató, hogy miért nem hangoztatják ezeket a tudományos tényeket pl. a médiákban.

Sajnos nem ez az érdeke a gyógyszergyártóknak. Ugyanis a vitaminokat nem lehet olyan olcsón előállítani mint amekkora haszonnal a gyógyszereket lehetséges, és nem is az a céljuk hogy meggyógyuljanak az emberek. Minél több a beteg, annál több gyógyszert lehet eladni.


Van még egy dolog, amit a gyógyszergyártók figyelmen kívül hagynak, mégpedig az összetételre vonatkozó fontos követelményeket. Nem mindegy ugyanis, hogy milyen arányban vannak a készítményen belül az összetevők, erre egy jó példa a Béres csepp esete is. Ennél a terméknél pl. elég jó a termék összetétele, a napi bevitt mennyiségeket lehetne még növelni, viszont olyan kevés, 50mg C-vitamint adnak hozzá, hogy a legtöbb embernél hízás figyelhető meg a szedése kapcsán. Holott csak tudniuk kéne azt, hogy amellé a B-komplex mellé legalább 1000-1500 mg C-vitamint kéne adni hogy harmónikus legyen a termék hatása.

Összefoglalva: Olyan vitamint kell választani, amiben csekély adalék mellett jelentős mennyiségű vitamin és ásvány található.

És ilyet a pezsgőtabletták közt nem fogsz találni. Ezért is tapasztalnak sokan olyat, hogy huzamosabb ideig tartó pezsgőtabletta fogyasztás után vesekő alakulhat ki, mivel az ezekben található ásványok a rossz összetétel miatt nem képesek a megfelelő felszívódásra.

2012. márc. 28. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

szia!


Mióta megismerkedtem a párommal, azóta nem iszok ilyet! Neki mondta a biokémia tanára, hogy van benne valami, ami káros az emberre, nem szabad inni. Ő csak jobban tudja, mint én a humán végzettségemmel.

2012. márc. 28. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A mai világban minden káros...
2012. márc. 28. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én nem szedném,nem bízom bennük.aszpartámos aceszulfámos vitaminból amúgy sem kérek,köszönöm.

Amúgy a kálcium tabiról azt hallottam,hogy fel sem szívódik rendesen,nagy részét kipisili az ember.

30/F

2012. márc. 28. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!