Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Melyek azok az ételek amelyekk...

Melyek azok az ételek amelyekkel kicsit emelhetem a vas-at a szervezetemben?

Figyelt kérdés
1 hete szültem, 80as lett a hemoglobinom,ami nagyon alacsony,majdnem vért kaptam.Nem mentem bele, mert sok rosszat hallottam róla! Azt mondták hogy ételekkel és vastabletta szedésével rendbe lehet hozni hamar.De melyek ezek az ételek?
2008. ápr. 21. 15:27
 1/3 anonim ***** válasza:
pl. sóska vagy spenót.
2008. ápr. 21. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ezt találtam:

Vas


A vas a haemoglobin előállításához szükséges, ami az oxigént szállítja a vérben. Terhesség idején a tested több haemoglobint állít elő, ezért több vasat használ fel a táplálékból. Ha az étrendedben nagy vastartalmú ételek vannak, talán nem kell tablettát is szedned.


Vastartalmú élelmiszerek:

sovány marha-, birka-, csirkehús, szardínia

különböző müzlik (meg kell nézni az összetevőiket!)

bab, csicseri borsó, lencse, tofu, brokkoli, borsó, újhagyma, spenót, burgonya

kesu-dió, napraforgómag

szárított barack, mazsola, füge

tojás


A test könnyebben feldolgozza a vasat, ha elég C-vitaminhoz is jut. Ne igyál teát, kávét az étkezéshez, ezekben olyan anyagok vannak, amik gátolják a vas felszívódását.

Egyes nők annyira vashiányosak lehetnek, hogy az már veszéllyel lehet mind rájuk, mind a babájukra. A vashiányos vérszegénység tünetei lehetnek a fáradtság, sápadt bőrszín és a hajhullás. Nagyon érzékennyé válhatsz a hidegre is, ha nincs elég vas a szervezetedben. Szólj az orvosodnak, aki a megfelelő vizsgálatok után valószínűleg vasat fog felírni.

2008. ápr. 22. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget!
2008. ápr. 23. 21:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!