Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Milyen termékkört alakítottato...

Milyen termékkört alakítottatok ki magatoknak, amiről biztosan tudját0k hogy egészségesek?

Figyelt kérdés

"Csak egyszer kell mindent alaposan megnézi, hogy mi, mit tartalmaz. A következő vásárlás alkalmával már csak le kell venni az ideális termékeket"


Egy ideje már dolgozom rajta hogy minél egészségesebb ételeket vegyek a boltban, ami nem tartalmaz káros adalékanyagokat, ideális a kalória tartalma stb... stb... stb...


De nagyon hosszadalmas mindent megnézni, ezért kérem a segítségeteket. Ha csak 1-1 terméket is írtok amit már ellenőriztetek és szerintetek megfelelő az egészséges életmódhoz, már az is nagy segítség.


2012. máj. 7. 12:30
 1/4 anonim ***** válasza:

"Csak egyszer kell mindent alaposan megnézi, hogy mi, mit tartalmaz. A következő vásárlás alkalmával már csak le kell venni az ideális termékeket"

Ez nem igaz. A gyártók gyakran változtatják az összetételeket!

A "bolti" termékek elenyésző hányada felel meg az egészséges táplálék kritériumának.

A bio szó is gyakran megtévesztő, csakúgy, mint az öko.

2012. máj. 7. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Rendben hogy változtatják, de annyira nem gyakran h minden nap meg kéne nézni.

De megoszthatnád azt is te miket szoktál venni...

2012. máj. 7. 13:09
 3/4 anonim ***** válasza:
67%
Ezért járok a leggyakrabban a piacra és bioboltba ill. zöldségeshez. A citrusfélékről tudom, hogy vegyszerezik a héjukat, így azt nem használom fel, ill. nem is gyakran veszek. A boltban az összetevőket pedig átnézem, tán csak van egy fél perced arra, hogy alaposabban szemügyre vegyél egy terméket, mielőtt megveszed. Amiben cukor van (vagy glükózszörp, mesterséges édesítőszer stb.), azt egyből rakom vissza. A tartósítószeres cuccokat úgyszintén. Tésztából újabban tönkölybúzalisztből készültet szoktam venni, ezen belül még jobb a teljes kiőrlésűből készült.
2012. máj. 7. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Fél percem lenne, de az ilyen sokkal többet igényel mint fél perc.


Sokszor pl nem írják rá a termékre hogy asptartam van benne, csak ráírják h E-akármi. És minden káros dolognak az összes elnevezését nem lehet megtanulni. Én amit haza hozok annak az összes összetevőjére rákeresek interneten, aztán az alapján döntöm el h legközelebb is megveszem-e vagy keresek másikat.


Köszönöm a tésztás és zöldség-gyümölcsös tanácsot.


Továbbá írtad h: "Amiben cukor van (vagy glükózszörp, mesterséges édesítőszer stb.), azt egyből rakom vissza." Megneveznéd azokat amiket nem raksz vissza hanem haza viszed? :)


(én pl ha joghurtról van szó densiát (epres, barackos) szoktam venni, mert az aktiviába bele kerül jó pár olyan dolog ami engem elrettentett. tudom h a densia sem tökéletes, de a felhozatalból ezt találtam a legmegfelelőbbnek.)

2012. máj. 7. 14:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!