Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Miért tesznek édesítőszert...

Miért tesznek édesítőszert cukor helyett az üdítőitalokba?

Figyelt kérdés

Miért akarják velem elhitetni, hogy az aszpartám jobb, mint a cukor?

Jó pár kedvenc italomat elrontották amiatt, mert a cukrot édesítőszerre cserélték.

Másrészt azt a hülyeséget ki találta ki, hogy a cukortól el lehet hízni?



2012. jún. 23. 09:29
 1/10 anonim ***** válasza:
Az nem hülyeség, ha sok cukrot eszel, elhízol tőle. Én meg csak örülök a sok édesítős italnak, mert cukorbeteg vagyok :D
2012. jún. 23. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

igyá vizet, abban nincs semmi aszpartám.

a cukortól pedig igen, el lehet hízni. és ha ezt te nem látod be, ott súlyos gondok vannak.

2012. jún. 23. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
a cukortól tényleg el lehet hízni de a cukor még mindig jobb mint az aszpartam....
2012. jún. 23. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Szerintem a cukor nem tartalmaz zsírt, ezért nem lehet tőle elhízni. Az egy dolog, hogy a katabol és metabol folyamatok során a cukor megnöveli az inzulinszintet és emiatt a szervezet több zsírt raktároz el.


Tavaly nyáron egy hónapig kísérletképpen csak és kizárólag szénhidrátdús étrenden éltem (sok-sok csoki, fagyi, kenyér, krumpli). Az eredmény: plusz 1 KG, ami bőven a "hibahatáron" belül van.

2012. jún. 24. 15:36
 5/10 anonim ***** válasza:
A cukor rengeteg szénhidrátot tartalmaz, 10 dkg 100 gr szénhidrátot, az rengeteg, így igenis hizlal, ha sokat eszel belőle. Az, hogy te nem hiztál annyit jelent, hogy ilyen alkat vagy.
2012. jún. 24. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Csupán a folyamatát nem értem, hogyan lesz a szénhidrátból zsír?

Tudtommal a cukorból energia lesz (esetleg alkohol ha megerjed, de ez emberre nem éppen jellemző), az meg hol raktározódik?

A folyamata érdekel, nem az, hogy ki mit hallott, mindenféle helyről.

2012. jún. 27. 11:50
 7/10 anonim ***** válasza:
A szénhidrátból energia lesz, de ami már nem kell a szervezetednek, az szépen raktározódik zsírrá.
2012. jún. 27. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nostehát!


A szervezet nem minden szénhidrátot képes energiává alakítani. Kizárólag összetett szénhidrátokra van szükségünk, csak ezt sokan nem fogják fel. Így a cukor(és a fehér lisztes dolgok is) teljesen haszontalanok az emberi szervezet számára. Képtelen vele bármit is kezdeni, kivéve zsírként raktározni.


Összetett szénhidrátokból és telítetlen zsírokból lesz energia. Ilyen szénhidrát pl a rizs, a zab, a teljeskiőrlésű tésztafélék.


Igen, jól olvastad: a zsírok NEM hízlalnak. A szar szénhidrát annál inkább! A telítetlen zsírsavakat (oliva, lenmag, tökmagolaj, stb) ugyan úgy energiává lehet alakítani. Persze ez a szalonnára nem vonatkozik, attól elhízol.


Tehát összegezve: a kövér emberek elsősorban nem a zsírtól, hanem a szar szénhidráttól kövérek. Az hogy te nem hízol tőle, az azt jelenti, hogy ektomorf alkatú vagy. Én is az vagyok, ennek az a hátránya, hogy izmot is baromi nehezen építessz. Rengeteg fehérje kell hozzá.


Remélem segítettem!

2013. febr. 24. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
A paleosok mindenhol ott vannak *ááááááááá*
2013. febr. 24. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nem tudom kinek szólt, de én nem vagyok paleós. Testépítő vagyok.
2013. febr. 25. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!