Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » A túlzott fehérjebevitel...

Ror kérdése:

A túlzott fehérjebevitel hosszútávon árthat a szervezetemnek, és ha igen akkor hogyan?

Figyelt kérdés
Nem tudom hogy jó kategóriába írtam-e a kérdést, de arra lennék kíváncsi hogy hosszútávon károsíthatja-e a szervezetem ha napi minimum 60g fehérjét viszek be, mert a fehérje csomagolásán napi 30at ír azonban ezt keveslem, illetve a fehérjeszükségletemet sem tudom 30grammal fedezni. 15éves vagyok, heti 3szor kondizok. (köszönöm de nem vagyok kíváncsi azokra a válaszokra hogy 15évesen még legóznom kéne nem súlyokat emelgetni,a fehérjét pedig felejtsem el, arra vagyok kíváncsi hogy lehet-e a túlzott bevitelnek hátulütője)

2012. júl. 31. 12:00
 1/3 anonim ***** válasza:

Az Összes fehérje bevitelt kell nézned, ami a kajádból + tápkiegből jön. Optimális mennyiség 2g/testsúly kg. Ami annyit jelent, hogy ha pl 60 kg vagy, akkor 120g fehérje kell naponta. És mindenből rossz szélsőségekbe esni.

Szóval ki kell számolnod, hogy mennyit eszel, és ezt kipótolni megfelelően.

2012. júl. 31. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Értem. Azért szedek ennyit mert így tudom bevinni a megfelelő mennyiséget amit kiszámoltam. A szükségesnél nem viszek be többet, csak a fehérje csomagolásán 30grammot ajánlanak ami nekem nem lenne elég.
2012. júl. 31. 19:13
 3/3 anonim ***** válasza:

Az a protein amit nem tud a szervezeted feldolgozni, az a vizeletedben lesz. Nem hinném, hogy napi 5-600g proteint ennél?!?! Mert ez már vesproblémákat okozna. A napi protein mennyiségének nagysága annak függvénye:

- mekkora a testsúlyod,

- diátázol, vagy tömegelsz,

- alap mozgás, vagy igen erős fizikális megterhelésed van,

- szilárd étkezésed kalória számlálással mekkora értékű.

2012. aug. 5. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!