Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Lehet, hogy liszt vagy laktózé...

Lehet, hogy liszt vagy laktózérzékenységem van?

Figyelt kérdés

sokszor puffad a hasam, szellentek, úgy érzem mintha egy lufi lenne szinte, nem konkrétan fáj, de kellemetlen érzést érzek benne, sokat eszem, de mégis vékony vagyok. a bőröm nagyon száraz, ha nem hidratálom repedezik, száraz foltok is előjönnek néha a bőrömön. A menstruációm nagyon rendszertelen, sokszor kimarad. a székletem változó, van hogy normális, mostanában sokszor, de kevés, de utánaolvastam a betegségeknek, és régebben jelentezett a fényes/nyálkás felületű széklet is. (elnézést a gusztustalanságért!)


nem tudom túlaggódom-e a dolgokat... voltam bőrgyógyásznál, onnan továbbküldtek egy csomó másik helyre, de sehol nem tudtak semmi értelmeset mondani, a vérvételből csak annyi derült ki, hogy túlműködik a májam, de arra nem jöttek rá további vizsgálatok után sem hogy miért és több hónapnyi orvoshoz járkálás után meguntam az egészet, mert senki nem tudott mondani semmit,(ez több mint egy éve volt)

nőgyógyásznál is voltam nemrég, mert azóta sem változott a helyzet ott is azt mondták, hogy várjak és majd beáll a menzeszem, egy sima ultrahangvizsgálatot csináltak, vérvételt nem.

ezért próbáltam magam utánajárni a tüneteim alapján hogy mi lehet a bajom


2012. aug. 22. 01:57
 1/6 A kérdező kommentje:

még elfelejtettem írni, hogy csikorog is a hasam, de nem az éhesség miatt, hanem evés után, vagy csak úgy.

És ha nem eszem pár óráig, akkor máris gyengeséget érzek, fájni kezd a fejem, szédülök

2012. aug. 22. 02:03
 2/6 anonim ***** válasza:
Candida, egyértelmű.
2012. aug. 22. 03:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 poiu ***** válasza:
Bármi lehet, candida is. Akármi, javulhatsz ha áttérsz a tej- és gluténmentes étrendre (ilyen pl. a paleo, keress rá.) De ez ELŐTT teszteltesd magad laktóz- és gluténérzékenységre. Kis vérvétel és pár hét. (A vérvétel után már kezdheted a diétát).
2012. aug. 22. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
hát ennek is utánaolvastam, és elképzelhető hogy candida, mert a legtöbb tünet igaz rám. csak elég nehéz, mert egyik tünet sem annyira egyértelmű, mindegyiket okozhatja más dolog is... és azt olvastam vértesztből sem derül ki sokszor. ez igaz? akkpr hogy derítsem ki, milyen orvoshoz menjek?
2012. aug. 22. 16:41
 5/6 anonim ***** válasza:
Mielőtt orvoshoz fordulsz próbáld meg pár napra kiiktatni az étrendedből a szénhidrátot. Amennyiben javulást tapasztalsz akár ne is menj orvoshoz, mert ő is csak annyit tehet, hogy szénhidrátmentes diétát javasol. Egyébként a candidára nincs orvosság. Élőflórás joghurtot és kefirt fogyassz. Kerüld a cukrot minden formában, még a gyümölcsöt is.
2012. aug. 22. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 poiu ***** válasza:
Kis helyesbítés: nem szénhidrát, hanem keményítő-, lisztmentes diéta. (A sárgarépa is szénhidrát.) Viszont ha most kihagyod a glutént, akkor nem tudnak tesztelni. Javaslom előbb teszt, utána étrend váltás.
2012. aug. 23. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!