Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Lehetséges, hogy 20évesen...

Lehetséges, hogy 20évesen lisztérzékeny lettem?

Figyelt kérdés

1évvel ezelőtt kezdődött azzal, hogy kiütéses lettem. Nem tudtam mire vélni először. Elmentem mindenféle allergia tesztre és kijött, hogy rozsra allergiás vagyok. Kerültem is a rozsos ételt. Később újból előjött a kiütés meg a viszketés. Keresgéltem az okát, próbálgattam az ételeket, de nem tudtam rájönni. Tegnap este összeültünk a barátokkal beszélgetni és én csak sört ittam. Még meg se ittam az egészet amikor újból előjött a kiütés meg a viszketés csak hasfájás, hasmenés és hányinger is társult hozzá. Kalcium tablettát ittam meg normaflore-t és attól nagyjából elmúltak a tünetek. Reggel ugyan teljes kiőrlésű kenyeret ettem,de búza lisztből készültet és ugyanúgy előjött minden mint előző este. Furcsállom, mert 20éves vagyok.


Ezek utalhatnak arra, hogy allergiás vagyok a gabonafélékre?


Előre is köszönöm a válaszokat!



2012. aug. 26. 11:33
 1/4 okoska31 ***** válasza:
100%

Én inkább az élesztőre gyanakodnék.


Az van kenyérben, sörben is.


igen, lehetsz allergiás - sőt, az vagy.


Sajnos a rozs önmagában még nem biztos, hogy teljes diagnózis - meg nem tudom milyen teszten voltál, de a hátszurkálós nem nagyon működik (nekem sem vált be).

Én tartósítószerre voltam allergiás. Nagyon vigyázz, mert megfulladhatsz tőle, ha a csalánkiütés a torkodra megy.


Lépések:

1. Gondold végig, hogy nem volt-e valamilyen műtéted, vagy egyéb beavatkozásod 1 éve - ami felboríthatta az egyensúlyt benned.

2. Lehet, hogy simán arról van szó, hogy most telítődtél - és azért jött ki.

3. Szerezz be a gyógyszertárban calcium injekciót! Nem kell magadat megdöfni - nem is tudnád - viszont ha kijön az allergia és nem múlik a pezsgőtablettától, akkor magát az ampulla tartalmát meg tudod kis vízzel inni!

4. Mivel ha már egy dologra kijött, a kereszt allergénekre is kijöhet, így kellene tarts egy tisztító kúrát. Persze orvosi felügyelet mellett - azaz irány megint egy rendelő (ha a "modern" orvoslás nem válik be, vannak alternatívák). A tisztítókúra alatt azt értik, hogy az allergéneket hagyod, hogy kiürítse a szervezet. Allergének: tejtermékek, csokoládé, tartósítószer, déli gyümölcsök, szőlő, fűszerek. Bőrgyógyászhoz mindenképpen menj el, vagy valakihez, mert ezt nem lehet felügyelet nélkül csinálni.


Két házi tesztet tudok még ajánlani:

1. Ha egy gyanús ételnek egy darabját beteszed a nyelved alá a nyálmirigyekhez, és ott tartod 1 percig és nem csíp - akkor jó eséllyel nem vagy rá allergiás. Ha elkezd csípni, akkor igen. Az erős fűszerek nyilván csípnek - de azok egyébként is allergén anyagok.

2. Nálam bevált, hogy: megkéred szüleidet segíteni. Először üres kezekkel levetkőzve a bal kezedet ökölbe szorítod és a mellkasodra teszed a szíved felé. A jobb kezedet derékszögben (jézusi pózban) kinyújtod nyújtott tenyérrel lefelé. A segítőd elkezdi nyomni lefelé a kezedet és te ellentartasz, hogy egy kis erőt is kifejts. Második lépésként a tesztelendő anyagot megfogod a bal kezedbe, és ugyanúgy cselekszel mint az előbb. Ha ugyanazzal az erővel nyomja a jobb karodat a segítő lefelé, mint előtte, akkor ha allergiás vagy a tesztelt dologra, le fogja tudni nyomni a karodat, bármennyire is próbálsz ellenállni. Persze ezt alapvetően esszenciákkal szokták csinálni, de nekem is működött annak idején a módszer - bármilyen hihetetlen. Persze mind a kettő gyorsteszt - a hatás nem garantált.


nekem egyébként azóta sikerült elmulasztanom az allergiát, de nem a modern gyógyászattal.

azért a 2 hetes csak répa - alma - spárga - víz kúrát megcsináltam (még cukor és só sem! - de nekem már a fulladást veszélyeztette, és utána a kiürülés után, egyesével teszteltem az ételeket) - de ehhez kellett az orvosi felügyelet.

2012. aug. 26. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Próbáld ki a diétát, ha jobban leszel tőle, akkor biztos lisztérzékeny vagy.
2012. aug. 26. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én 30 évesen lettem lisztérzékeny. Irány egy gasztroenterológus!
2012. aug. 27. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
én 17 vagyok és lisztérzékeny. gasztroenterológussal való találkozás nélkül semmiképp ne kezd el a diétát ettől hülyeségebet nem is írhattál volna, mert ha nem vagy lisztérzékeny vagy gabonaféle allergiás akkor fontos tápanyagokat vonsz el feleslegesen. [link]
2012. aug. 29. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!