Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Miért van szükségem a nap 24...

Miért van szükségem a nap 24 órájában az ételre?

Figyelt kérdés
Nem a táplálékra, az ételre. Az ízekre a számban, meg magára, hogy ott van valami és rágom; főleg ropogós dolgok, meg édességek, szó szerint egész nap, és nem bírom megállni, nem tudom megcsinálni azt, hogy egész nap távol vagyok, lekötöm magam valamivel, pedig tudom hogy az jó lenne. Ezért is örülök, hogy jövő héten 3 nap kirándulás. Végre! Azt, hogy lefeküdjek aludni, minden nap alig várom, mert csak akkor tudok megszabadulni ettől a kényszertől (sőt, még ott sem mindig, mert rendszeresen álmodom kajákkal!) nálam nem a tápanyagot, egyszerűen az élvezetet jelenti az étel, amit az életemben a legnagyobbak közé sorolok. Tényleg. Egyszerűen mindig kell. Miért van ez, és mit csináljak? Nagyon kéne a segítség.
2009. júl. 31. 15:22
 1/5 anonim ***** válasza:
86%
Menj el egy pszichológus szakorvoshoz, ha tényleg kell a segítség! Ez mindenesetre nem normális.
2009. júl. 31. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
83%
Csatlakozom az előttem szólóhoz. Orvosra van szükséged.
2009. aug. 1. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
De orvos nélkül! Mit csináljak?
2009. aug. 17. 11:43
 4/5 anonim ***** válasza:

Próbáld meg megtalálni azt ,hogy mi hiányzik. Valamit pótolni akarsz az étel bevitelével, valamit ami hiányzik az életedből. Arra kell rájönnöd,hogy mi az és miért pont az evéssel akarod pótolni. Miért vagy orálisan fixált az emocionális sérüléseid miatt. Tehát mindenek előtt vedd szépen sorba teljesen őszintén ,akár írd fel egy papírra,hogy mi az amiről úgy gondolod ,hogy rossz az életedben, és keres rájuk racionális magyarázatot,majd próbáld meg átnézni,hogy tényleg olyan rosszak-e ezek, illetve tényleg létező valódi problémák vagy csak rosszul esnek. Ha meg vagy a tényleg problémáid összeszedésével elkezdheted őket kijavítani.

Remélem megértetted valamennyire,de el kell árulnom ,hogy ez így nem megy. Nem hiába van a pszichológusoknak magánpraxisa. A problémát keresd a gyerekkorodban is kisgyerek korban, a szüleiddel kapcsolatosan, vagy az elvárásaikkal kapcsolatosan. Azok az emberek akik az evésbe menekülnek, vagy alkoholizmusba, esetleg nagyon erős láncdohányzásba, gyakran megrekedtek az pszichoszexuális fejlődés orális szakaszában, tehát a bizalom, a teljes elfogadás, a védelem, az anyától való függés, és hasonlók kialakulási fázisában. De mint mondtam ez így nem megy. Próbálkozz ezzel,de azonkívül amit leírtam még számtalan módja van a megoldásnak, és számtalan indoka a problémának.

2009. aug. 18. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Orvos nélkül lődd főbe magad - első válaszoló
2009. aug. 22. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!