Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Nem tudok enni. Vagyis alig-al...

Nem tudok enni. Vagyis alig-alig. Mit csináljak?

Figyelt kérdés

Az elmúlt másfél évem több, mint sz.ar volt, nagyon nagy stresszben voltam, és ilyenkor én alig eszem.

Egy szendvics naponta és kész, egy tányér főzelék, valamivel, esetleg egy pohár tej, de semmi más.

Szóval másfél évig ennyit ettem, és ez így is maradt.


Borzalmasan fáj a gyomrom, állandóan émelygek, érzem, hogy üres a gyomrom, de nem érzem éhesnek magam, nem tudok enni!


Alig eszem valamit, ha eszem is, utána hányingerem van.

Nem bírom legyűrni a kaját, ha sokat eszem, kihányom.


Nagyon fáj a gyomrom, mit tegyek, hogy "megnyugtassam", és visszajöjjön az étvágyam?

De az a rendes étvágyam, hogy jóízűen eszem, és jólesik az étel.

Nem esik jól semmi, csak akkor eszem, ha már majd' elájulok.


Van erre valami természetes megoldás?

Gyógyteára gondolok, vagy valami növényi kapszulára.

És mit főzzek, ami megnyugtatja a gyomromat, és nem hányok tőle.


Szörnyen nézek ki, sovány vagyok, és tök beesett az arcom, de nem ez a legnagyobb baj, hanem az, hogy folyton émelygek.


Bármilyen tippet írhattok, akár rendes gyógyszert is, vagy recepteket, kaja tippet, ami könnyű, tápláló, de nem megerőltető a gyomromnak, és nem hányok tőle.


Volt már valaki így?

Remélem, hogy nincs gyomorfekélyem, bár szörnyen fáj a gyomrom, de remélem, hogy meg tudom oldani házilag a dolgot.


A gyomorfekélynél úgy hallottam, hogy valami csövet dugnak le a torkodon...inkább nem szeretném!!!


Köszi előre is a válaszokat!



2012. okt. 12. 11:28
1 2
 1/15 Mirk ***** válasza:
64%

Menj orvoshoz.

Épp elég szégyen, hogy másfél évig halogattad.


Nincs mindenre gyógytea meg csodafű.


"valami csövet dugnak le a torkodon...inkább nem szeretném!!! "

A vastagbélrákos sem szeretné, hogy csövet dugjanak a végbelébe, de ha az kell ahhoz, hogy diagnosztizálják és esetleg életben maradjon akkor ez.


Sajnálom ha kicsit nyers a modorom, de az aki másfél éve él esetleg gyomorfekéllyel, úgy hogy nem tud enni, állandóan fájdalmai vannak és már fogyott ki tudja hány kilót az ne számítson szép szavakra senkitől.

2012. okt. 12. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Huh!

Hát, köszi!


Semmi baj, nem probléma a kemény beszéd, lehet, hogy igazad van!


Nagyon nehéz időszak volt, azt hittem, hogyha elmúlik, akkor majd visszatér minden a normális kerékvágásba, és újra lesz étvágyam, meg majd visszahízom, amit lefogytam.


Lehet, hogy ezt már csak orvos tudja megoldani.


2011 tavaszán kezdődött ez a rossz periódus, és azóta egy merő stressz volt az életem, lehet, hogy tényleg gyomorfekélyt kaptam.


Én csak azt hittem, hogy elmúlik magától, aztán majd enni is tudok.


De OK, ha azt mondod, hogy ez nem normális, akkor lehet, hogy megnézetem magam a háziorvossal.


Mindenesetre köszi!

2012. okt. 12. 17:10
 3/15 anonim válasza:
61%
Voltál orvoshoz ? Vagy mi tortent ? Megoldodott a probléma ?
2014. júl. 8. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Hú, de régen írtam, 2 éve!!!

Megoldódott, de orvossal.

Diagnosztizáltak, mint depresszióst, igaz is volt, csak nem hittem el addig, vagyis nem akartam elhinni.

A háziorvos is megdöbbent, milyen sovány vagyok.

Szorongáscsökkentőt kaptam, kiállt a gyomromból a görcs, híztam is.

Még mindig szedem a gyógyszert, és magnéziumot is, úgy tűnik oké minden kajaügyileg!

2014. okt. 10. 02:44
 5/15 anonim válasza:
61%

Mi az amit szedtel? En is ebben a cipoben jarok. Streszz miatt,de bekem most asanaxot írt fel 0.5 ost napi kettőt. No azt nem akarom beszedni az durva nyugtató. Remélem tudsz írni még erre!

Köszi

2018. aug. 1. 05:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Szia!

Fú, hát én nagyon depressziós voltam, még azóta sokat rosszabbodott sajnos, és még soványabb lettem.

Mikor már iszonyú sovány voltam, és aludni se tudtam, kaptam egy csomó antidepresszánst: Venlafaxin reggel, Olanzapin reggel, Mirzaten este.

A depresszióból kihúzott, de sajnos felborította a hormonrendszert ès túlhízlalt.

Azóta abbahagytam, de a hirtelen hízás miatt felment a vérnyomásom.

Most béta blokkolót szedek rá.

Vigyázz az antidepresszánsokkal!!!

2018. aug. 1. 19:00
 7/15 anonim válasza:
Köszi.
2018. aug. 2. 03:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 Tabbouleh ***** válasza:
61%

Régi kérdés, de a végkifejleten meglepődtem..

Azóta már minden ok veled?

2020. okt. 30. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

#8 Köszi! Nem vagyok még igazán jól, de alakul. Most lett pszichológusom, aki beszélget is velem. Megnyugtató szakember. Nem túl jó még semmi, de reméljük a legjobbaka!☺ A diagnózis még mindig jobb, mint a szenvedés. Amúgy már olyan vashiányos voltam, hogy tényleg fel kellett táplálni.

Sose gondoltam, hogy a depresszió ilyen, nem voltam még soha az. Egyszerűen elfogytam, és nem tudtam, hogy miért.

32-es méret már jó sovány.

De jó lesz minden, én remélem, és küzdök minden nap.

2020. okt. 30. 21:10
 10/15 Tabbouleh ***** válasza:

Köszönöm a válaszod!

Oh, szegény, remélem nemsokára rendbe jössz! A depresszió nagyon "aljas", de rengeteg kitartást kívánok neked <3

2020. okt. 31. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!