Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Nektek is kilyukad, átolvad...

Icramg kérdése:

Nektek is kilyukad, átolvad az alufólia a sütés közben ott ahol hozzáér az ételhez? Max 200 fokon sütök, de utána hidegen is ez van a hűtőben!

Figyelt kérdés
Kb fél éve ha a sütőben tepsiben sütök valamit és azt alufóliával (folpakkal) fedem le mindig kiolvad, átlyukad a folpakk ott ahol az ételhez kicsit hozzáér és az ételen ott marad a fólia nyoma, de csak olyan szürke folt. Sütés után kidobom a lukasat meg az ételdarabot ahol hozzáért és lefedem a már hideg ételt új fóliával és beteszem a hűtőbe. A legérdekesebb, hogy akkor is ez történik! Ahol hozzáér az ételhez hidegen is kilyukad!!! Több márkát kipróbáltam a tecsós vékony gagyitól a prémium csilliárdosig és mindig ugyanaz történik. Az ételek változatosak és nem hiszem , hogy a kémhatásuk lenne az oka. A hőfok sem számit (max200fok) mert hideg ételnél is a hűtőben megtörténik. A foliát hol fényes hol matt oldalával forditom az étel felé, ez is mindegy. Valakinek valami ötlete? A fogyasztóvédelem vajon tudna kezdeni valamit evvel? De leginkább az érdekel, hogy más is tapasztalt-e hasonlót.

2012. okt. 25. 11:27
 1/6 anonim ***** válasza:
Próbáld ki a sütőzacskót!
2012. okt. 25. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Persze!

A magyar (vagy éppen nem magyar) ipar minőségét "dicséri"!

2012. okt. 25. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Dilettáns döggomba ***** válasza:
Most akkor alufóliával vagy folpackkal feded le, mert a kettő nem ugyanaz.
2012. okt. 25. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
engem is érdekelne hogy akkor most folpack vagy alufólia? Gondolom alufólia, mert a folpack nem hőálló. Mielőtt letakarod az ételt, kend be az alufóliát vékonyan olajjal, így tuti nem lesz hasonló eset.
2012. okt. 25. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Jogos a kérdés, a folpakk az átlátszó, elrontottam. Természetesen alufóliát használok.
2012. okt. 28. 13:38
 6/6 anonim ***** válasza:
Ezt már én is észrevettem, úgyhogy nem is nagyon használom. Jobb félni mint megijedni. Talán szerezz be olyan tepsit vagy jénai tálat, aminek van teteje.
2012. okt. 29. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!