Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Ha véletlenül lenyeltem egy...

Ha véletlenül lenyeltem egy mandarinmagot, lehet vakbélgyulladásom?

Figyelt kérdés
Ha igen, akkor a mag lenyelésétől számítva mennyi idő után "jön ki"? Megijedtem, mert olvastam, hogy idegen test okozhatja, de nem tudom, hogy 1 db is, vagy sokat kell ahhoz lenyelni.

2013. jan. 11. 21:13
 1/9 anonim ***** válasza:

Jajj....A mandrinmag kijön alul...Székletürítéskor távozik a szervzetböl. :)

Nem ettöl kapsz vakbélgyulladást.A vakbélgyulladást az összegyült baktériumok okozzák.

2013. jan. 11. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
58%
terhes vagy
2013. jan. 11. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
64%
jönnek a kismandarinok
2013. jan. 11. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
elvileg bármi ilyen okozhat de nagyon kicsi rá az esély. Igazából szerencsén múlik. Szerintem felesleges aggódnod kicsi az esély hogy vakbél gyuulladás legyen belőle. Sokan rendszeresen lenyelnek igy magokat és mégsem lesz vakbelük.
2013. jan. 11. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
szerintem egynél több mag kell hogy baj legyen, ne aggódj :)
2013. jan. 11. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Igenis okozhat paprika mag vagy mandarin mag is vagy bármi ilyen, elakad a nyúlványban és mivel idegen anyag(test) ezért a szervzet gyulladással reagál rá. De nagyon kicsi rá az esély. Igazából nagy szerencsétlenség kell hozzá hogy pont elakadjon ott.
2013. jan. 11. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Sajnos nem csak baktérium okozhatja, sőt leginkább nem az.

[link]

2013. jan. 12. 11:51
 8/9 anonim válasza:
Szerencsétllen esetben 1 is okozhat de kicsi rá az esély. én pl a szőlővel együtt eszem meg a magot eddig mégsem kaptam :)
2013. jan. 13. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én mindig megeszem a mandarin magját. Sőt, most kapaszkodj, nyáron a görögdinnyéből egy darab magot sem kaparok ki, mindet megeszem! Vajon miért nincs vakbélgyulladásom? :D
2013. jan. 14. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!