Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Lehet e károsító hatással az,...

Lehet e károsító hatással az, ha a teafiltert sokáig áztatjuk?

Figyelt kérdés
Mondjuk 5 perc helyett 20 percig. Azt tudom, hogy másféle anyagok is kioldódnak, amik mondjuk az első-teszem azt-5 percben nem, de a 20. -ban igen. Ezek az anyagok lehetnek károsító hatással a szervezetre?

2013. jan. 21. 22:12
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
11%

Ha húsz percig áztatod úgyse fogod tudni meginni:

1) kihűl a teád

2) szétázik, kiszakad a filter


Én úgy hallottam, hogy ami ki akar oldódni az már az első 5 percben kioldódik. Javítsatok ki, ha tévedek!

2013. jan. 21. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
72%
Halálos beteg még senki nem lett tőle, de nyilván nem egészséges egy órákig áztatott fekete tea. Én pont a múltkor felejtettem benne egy filtert a kannában és teljesen szétoldódott a filter maga, úgyhogy önthettem ki az egészet.
2013. jan. 21. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
61%
A hosszantartó áztatás miatt túl sok csersav oldódhat ki belőle, ami nem tesz jót a gyomornak. Persze ha ez egyszer-kétszer fordul elő, akkor semmi bajod nem lesz.
2013. jan. 22. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:
70%
Hmmm, én mindig ilyen félórákat-órákat áztatom, a filter még soha nem szakadt szét és minden tea finomabb, ha sokat ázik... igaz, 5-10 percet ír a filteren, de úgy vízízű lesz.
2013. jan. 22. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Értékes ***** válasza:
53%
A teafiltereket a dobozon leírtak szerint kell elkészíteni. Ha tovább van áztatva a filter, a benne található növényekből olyan hatóanyagok is kioldódnak, amelyek károsak lehetnek a szervezet számára. Sőt egyes növények esetében súlyos problémákat is okozhat.
2013. jan. 22. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
44%

5 válasz és 5 marhaság. Igazából nem is kérdésre válaszlatotok.


A helyes válasz: lehet neki káros hatása, még pedig a teafilter miatt!


Én magam nem hogy nem áztatom benne sokáig, hanem nem is használok filteres teát, 4 ok miatt is:


- rengeteg plusz szeméttel jár, környezetszennyezés

- a filter nélküli jóval olcsóbb

- tea főző fémtojás is létezik, tessék használni azt!

- a tea filter mérgező uretát gyantából készül! Ne halsz meg egyből tőle, de minden csak ne egészséges.

És minél tovább áztatod, nyilván annál több fog belőle a teába oldódni.

2013. jan. 23. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat! Szoktam csinálni teatojásban is, de van olyan fajta, amit szeretünk és nem kapható,csak filteres formában.De most, hogy tudom miből készül a filter szerintem majd mindig felvágom és átteszem teatojásba.

A sok csersav gondolom azoknak nem tesz jót, akiknek sok a gyomorsavuk.

Köszönöm szépen még egyszer az informálást!

2013. febr. 3. 20:01
 8/12 anonim ***** válasza:
22%

Még pontosabban klórral kifehérített papírból + formaldehid-uretát gyanta keverékéből van a teafilter és rákkeltő hatás van neki.


Alaposan körül kell nézni, mert nekem is van egy kedvenc teám, csak filteres változatát árulják sok helyen, míg végül csak találtam egy teljesen natúr változatát is.

2013. febr. 4. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 dorchester válasza:
72%

A kávékhoz és teákhoz használt papír filterek CSAK papírból vannak.

Formaldehid-uretát gyanta??? A gyártósoron még nem is hallottak róla. Kapitális badarság!

A nem megfelelő körülmények között termesztett/betakarított tea (permetezőszer, műtrágya, közlekedés, ipari és lakossági szennyezés stb.)valamint néhány baktérium és gomba jelenthet inkább problémát.

De ezek is igen ritkán okoznak komoly panaszokat.

2013. nov. 29. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

[link]

Már pedig lehet mérgező a teafilter! Olvasd el a fenti link tartalmát.

2014. okt. 2. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!