Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » A pattogatott kukorica tényleg...

A pattogatott kukorica tényleg egészségtelenebb, ha mikróban csináljuk? (csak mert hallottam valami ilyesmit. )

Figyelt kérdés
2013. jan. 25. 14:00
 1/7 anonim ***** válasza:
bármit melegítesz a mikróban, az már nem ugyan az mint előtte
2013. jan. 25. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Igen, egészségtelen, mert tele lesz mikrohullámmal.
2013. jan. 25. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
És hogy kéne máshogy pattogtatni?Sütőben vagy hogy?Ha sütőben csinálom,elég.nem?
2013. jan. 25. 14:17
 4/7 anonim ***** válasza:
Akkor minden főtt étel egészségtelenedik mert az meg infravörös sugárzással van kezelve!Előretörtek a fizikai analfabéták! Minek járnak sokan iskolába?
2013. jan. 25. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Nem vagyok fizikai analfabéta.Én arról igazán nem tehetek,hogy két három órán keresztül próbálom megérteni az anyagot,de aztán maradok a magolásnál,mert egyszerűen nem értem.De ha nem leszek fizikus,akkor nem mindegy?A kérdésre válaszolsz,vagy szeretnél még kritizálni??

amugy meg a művészetek sokkal izgalmasabbak mint a fizika... -.-

2013. jan. 25. 14:59
 6/7 anonim ***** válasza:
23%

Sajnos a kukorica már eleve egy ehetetlen dolog. Túl sokat már nem lehet rontani rajta, sehogy sem.


DE a mikrohullámú sütővel meg az van (sajnos), hogy az ételt nem csak azért esszük, hogy legyen valami a testünkben. Kicsit idegen lesz amit írok, de a friss ételeknek van egy energiája. Ez persze más-más minden növénynél, állatnál stb. Ezzel a kínai táplálkozástudomány foglalkozik.


Na most szép és jó, hogy fehérje, zsír, szénhidrátok meg vitaminok, de nekünk ez az energia is kell. A sajátunkhoz. Na mi az amit a mikrohullámú kezelés tesz az élelmiszerrel, de a sütés-főzés nem? Ezt az energetikát változtatja meg, egy új hatást kap a kaja, amire nekünk általában nemigen van szükségünk, főleg nem minden nap fogyasztva.


Ezért rossz a helyzet.. a kaja nem jó hidegen, de igazából mikrózva sem. Mindig frissen nem lehet főzni, sok helyen nem lehet máshogy melegíteni az ételeket fogyasztáshoz.. hát, most cselekedjen helyesen az ember.. hogy??

2013. jan. 25. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Pattogatni, palacsintasütőben lehet , fedővel takarva és rázogatva-rezegtetve!
2013. jan. 25. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!