Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » A tejallergia kijöhet egyik...

AngelBones kérdése:

A tejallergia kijöhet egyik napról a másikra?

Figyelt kérdés

A húgom (5 éves) már nagyon régóta iszik tejet és nem csak issza,vedeli is.Most azonban nagy piros foltok jöttek ki a bőrén.Az orvos azt mondta,hogy ételallergia,de senki nem tudja,mitől lehet,hiszen nem adtunk neki semmi új dolgot,mindössze azt,amit minden nap kapott.

Aki tud erről valamit,az segítsen!



2013. jan. 25. 20:16
 1/9 anonim ***** válasza:
Az osszes autoimmun "betegség" (pl allergia), arrol szól, hogy túl sok benne a lerakódott méreg. A vörös foltok, amennyiben az ekcéma. (valószinüleg az) annyit jelez, hogy a bőr, mint szerv, hozzájárul a mérgezés kivezetéséhez. Én elvinném egy nehézfémtesztre. Vagy mondjuk egy biorezonancia vizsgálatra.
2013. jan. 25. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
A lányom 1 évig ivott tejet, amikor egyik napról a másikra olyan ekcémás lett az arca, hogy majd elájultam. Mivel utána is kapta egy darabig a tejet, már a keze-karja is ekcémás lett. Orvostól-orvosig járkáltunk, minden teszt negatív lett. Aztán csináltunk egy eliminációs diétát, gasztrós doki javaslatára, tejfehérjére, ami egyértelmûen javított a tüneteken. Aztán újból kapott tejet és újból romlott az állapota. Azóta a tejfehérje allergiát diagnosztizálták nála. Szervezete megunta a rendszeresen, nagymennyiségû, idegen-állati eredetû fehérjét és allergiásan kezdett el válaszolni. Fél éve diétázik, de még tuti nem nôtte ki, mert tegnap vki nagyokos az oviban megetette gyümölcslevessel, ami tuti habart volt és estére már lángolt az ekcémája a kezén és az arcán:-(((
2013. jan. 26. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget!! Ez egész életében megmarad vagy egy idő után elmúlik?
2013. jan. 26. 11:21
 4/9 anonim ***** válasza:

Nekünk azt mondta a doki, hogy a kisgyerekkorban diagnosztizált tejfehérje allergia nagy valószínûséggel kinôhetô. Kemény a diéta, de az alagútnak sok esetben vége van 1-2-pár éven belül.

Az 1 évig tejet ivó, ma tejfehérjeallergiás kislány anyukája voltam.

2013. jan. 26. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Attól függ hogy segitik e a méregtelenitését.
2013. jan. 26. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó! Kifejtenéd bôvebben? Tejfehérje allergia esetén mit érteszz méregtelenítés alatt? Az eliminációs diétát? Vagy mit?

Köszi. Az elôtted válaszoló voltam

2013. jan. 26. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Mindenféle autoimmun betelgsére értem. Tejfehérje allergiánál nemtudom konkrétan mi mehet végbe, most egy kicsit utánanéztem, de nem olyan egyszerü rátalálni mi is történik konkrétan.


Méregtelenitésnél elsősorban a méregtelenitöszervek tisztitására gondolok. Bár piciny gyermekeknél ez talán még annyira nem játszik.


Probléma lehet még a nehézfémek okozta elsavasodás.


Annyit tudok, hogya allergén reakció van, akkor az azt jelenti, hogy méregtől akar megszabadulni a szervezet. Olyan nem létezik hogy a szervezet "hülye" ezért túlreagálja a dolgokat.

2013. jan. 26. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

A tejfehérje allergia (tehát nem a tejcukor) annak következménye, hogy a gyomorban valami ok miatt nem bomlik le a fehérje (ami igy eteti a bélflorát, ami tulburjánzik). A lebontás segitője/katalizátora a rennin enzim. Tehát ha tejfehérje allergiáról beszélünk akkor azt értjük alatta, hogy ennek az enzimnek a müködése akadályozva van.


Az enzimeket gátló anyagokat úgy hivják, hogy inhibitorok. Rennin inhibitor például a cink, a réz, és az ezüst.


Szerencsére egy olyan világban élünk hogy ezeket ki lehet tesztelni, és ki lehet vezetni a szervezetből.

Ezek alapján feltételezem, hogy a tejfehérje allergiát elődiézhetik bizonyos fémmérzgezések, mint például a cink, a réz, vagy az ezüstmérgezés.

2013. jan. 27. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Remélhetőleg ő már nem fog tejet inni. Ilyen szempontból előnyös az érzékenység. Rengeteg betegséget és problémát meg fog előzni (társaival szemben) azzal, hogy tejmentesen fog táplálkozni.


Igen, előjöhetnek hirtelen a kiütések.

2013. jan. 28. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!