Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Szerintetek az normális, hogy...

Szerintetek az normális, hogy anyósoméknál minden nap van kóla?

Figyelt kérdés
A férjem öccse minden nap megiszik legalább egy litert. Nem túlzok, minden nap. Anyóst nem hogy nem érdekli, de veszi is minden nap. Ez kb 20 éve így mehet, ha nem több. Komolyan nem túlzok. Van egy kisfiam és egy kislányom, a kisfiam 6 hónapos, a kislányom 2 éves, de én nem szeretném, ha ezt a példát látnák maguk előtt. Az öccse azt mondta nekem, hogy úgy sem tudom eltiltani a kóla elől őket, főleg nem oviban vagy iskolában. Nem akarom én tiltani, de ilyet még rémálmomban sem akarok, hogy ezen nőjenek fel. Én is iszok néha , nagyon ritkán, de az kb 2 hónapban egyszer, nekem eszembe sem jut ezt inni víz vagy esetleg tea helyett. A férjem öccse egyébként nem gyerek, agglegény, együtt élnek anyósommal.Ja, azt elfelejtettem, hogy a férjem is szereti , csak nálunk nincs itthon, de néha beraktároz magának. Szerintetek? Mi a véleményetek, mit tegyek?

2013. febr. 1. 09:01
 1/10 anonim ***** válasza:
69%

Nálunk is van kóla minden nap.


Minden nap ott vannak náluk a gyerekek? Ha nem, akkor mi a gond? Kérd meg őket, hogy nekik ne adjanak, ha ott vannak, vigyél nekik mást, amit tudnak inni, és meg van oldva. Mindenki azt tart a hűtőjében, amit akar, és azt iszik, amit akar.

2013. febr. 1. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Azt hittem ez egyedi eset. Akkor nincs több kérdésem. Majd megoldjuk valahogy.
2013. febr. 1. 09:14
 3/10 anonim ***** válasza:
51%
Nálunk is ez a szti, vagyis ez volt. Anyumék elváltak, minden vasárnap apás nap volt, akkor mentünk a nagyszülőkhöz is, ebéd meg minden, velük él a keresztapám a mai napi, ő csak kólát iszik. Nekem mindig vettek gyümölcslevet, nagyon ritkán ittam csak kólát, kb 16 éves korom körül leszoktak róla, h gyümilevet vesznek külön, akkor heti 1x 2 dl kólát ittam nagyinál vagy 2 hetente, mikor hogy mentel fel hozzá, de akkor már nagyobb voltam persze a sulibüfében is volt h azt vettem, de nem szoktam rá, nálunk itthon csak akk vannak ilyenek ha vendég jön, nagy ritkán ha csak úgy megkívánom, de nem szoktam rá, jók a fogaim, semmi bajom nem lett tőle. Szerintem beszéld meg velük, h a gyerekeknek adjanak vmi mást.
2013. febr. 1. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm második válaszoló! Ez már értelmesebb válasz volt.
2013. febr. 1. 09:23
 5/10 anonim ***** válasza:
69%

Mondd, mitől volt a másik értelmesebb válasz?


Csak a tisztánlátás kedvéért. Talán mert inkább fogadra való volt?


Hidd el, elég sok családnál van napi szinten kóla otthon. Másnál meg fanta narancs, megint másnál meg több liter bor.

2013. febr. 1. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Szerintem is elég durva, hogy valaki állandóan kólát vedel. Párom nagyszüleinél is ez a szokás (elég sokan laknak egy rakáson), és persze majdnem mindeni cukorbeteg. Nagypapa is most halt meg a cukor miatt, de a kólát azt vedelni kell. Nehogy véletlen vizet vagy teát igyanak...

Arról nem is beszélve, hogy igen drága. A sok magyar rinyál, hogy nincs elég pénze, de naponta van pénz több liter kólára?..


Kérdező: Úgy sem lesznek ott állandóan a gyerekek. Ha párszor iszik, attól azért nem lesz baja. Otthon meg szépen ráneveled, hogy nem normális minden nap kólát inni.

2013. febr. 1. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a fogamra való válaszokat :-D! Még jó, hogy annak örülök, ha másnak is hasonló a véleménye!:-D
2013. febr. 1. 14:35
 8/10 anonim ***** válasza:
69%

Szuper! Akkor legközelebb írd oda, hogy csak olyanok véleményére vagy kíváncsi, akiké egyezik a tiéddel.

Biztos hasznos lesz a nézetek egyezőségét megbeszélni :D

2013. febr. 1. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Ok. köszi a tippet! szép napot neked!
2013. febr. 1. 16:12
 10/10 anonim ***** válasza:

énis láttam már ilyet, és én sem hittem el :D egyrészt, naponta meginni 2-3üveg márkás kólát a családnak, sokba kerül szerintem. én tuti nem költenék ilyenre. másrészt, fúúj, egészségtelen. de van aki ebben nő fel :D

nálunk max akkor van kóla, ha vendégeket várunk, de nem azért, mert "beosztjuk az élvezeteket", vagy ilyesmi, hanem mert nincs rá igény. szerencsére felénk nagyon jó a csapvíz, nem büdös, nem klóros, úgyhogy teljesen csapvízre vagyok szokva :D

2013. febr. 1. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!