Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Akinek magas a hugysavszintje...

Akinek magas a hugysavszintje és nem ehet húsféléket az pòtolhatja a fehérjét tejsavò fehérje koncentrátumbol, étrend kiegészítő?

Figyelt kérdés
2013. febr. 25. 12:16
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Akinek ilyen baja van, annak nemcsak húsféle nem jó, hanem egyáltalán semmilyen fehérjét nem javasolt fogyasztani, csak az orvos által meghatározott mennyiségben. A fehérje-porok még ártalmasabbak, mint a hús.
2013. febr. 25. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
de mièrt nekem azt mondtàk hogy csak a magas purin tartalmu ètelekt kell kerûlni tejet tojàst lehet fogyasztani.
2013. febr. 25. 12:37
 3/14 A kérdező kommentje:
380 a hugysavszintem, de azt mondtàk hogy ha elhagyom a fehèrje bevitelt sokkal súlyosabb gondjaim lesznek, szòval szedek ètrend kiegèszítõ tejsavò fehèrje port mint a testèpìtõk.
2013. febr. 25. 12:42
 4/14 anonim ***** válasza:
CSAK azt edd, amit az orvos konkrétan megenged, mert másként csak rontasz a helyzeteden.
2013. febr. 25. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
64%

Húgysavszinttel óriási félreértés van az orvosok körében. Azt hiszik, hogy ha az ember a fehérjékkel sok purint fogyaszt, akkor az közvetlen emeli a vér húgysavszintjét. Persze ez közel sincs így, ugyanis a fehérje fogyasztás fokozza a húgysav kiválasztást, és a vérünkben található húgysav nagyobb része nem a megevett fehérjék anyagcseréjéből, lebomlásából származik, hanem a saját sejtjeink lebontásából.


A magas húgysavszint mögöttes okát kell megszüntetni, például a sok fruktóz fogyasztást (ami csökkenti a húgysav kiválasztását, de növeli a termelődését).

2013. febr. 25. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
a doki azt mondta hogy nem annyira magas hogy gyògyszer kelljen ès nem lesz köszvènyes rohamom sem, azt mondta hogy a sertès illetve vörös zsíros húsokat meg a kàvèt kerüljem, tàblàzatban nèztem a tej a tojàs a legalacsonyabb purin tartalmu kaja ,viszont volt màr vesekövem is, kicsit durva igy 22 èvesen
2013. febr. 25. 13:47
 7/14 A kérdező kommentje:
ne egyek fruktòzt? miaz? mivel viszem be ?
2013. febr. 25. 13:54
 8/14 anonim ***** válasza:

Az a gyümölcscukor, gyümölcsökben, kristálycukorban és az üdítőkhöz használt izocukorban 'glükóz-fruktóz szirup' van nagyobb mennyiségben.


Vese és húgysav problémák, 22 év alatt. Látod-é hogy valami nem stimmel? Most vagy az ember legősibb táplálékaival (a húsokkal, fehérjékkel) van bajod, vagy igazuk van azoknak a tudósoknak, orvosoknak és kutatóknak, akik állítják hogy valamit nagyon rosszul csinálunk. Például nagyon rosszul választunk táplálékot, és ebben az orvos-dietetikus társadalom nemigen van segítségünkre :)


Mindenesetre, ha már így érint a kérdés, utána járhatnál mind a köszvény, mind a vesekő okainak, mélyebben mint amit az emberek elé tárnak..

[link]

2013. febr. 25. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
nem tudom hogy itt mire gondolsz, soha nem ettem sok húst meg zsíros kajàkat mert nem szeretem, szerintem örököltem mert anyukàmnak is van volt veseköve.
2013. febr. 25. 16:33
 10/14 A kérdező kommentje:
nekem 380 a hugysavam olvastam hogy 420 ig jò , de olyat is hogy 340 felett màr magas. Mennyi az elfogadhatò èrtèk
2013. febr. 25. 16:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!