Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » SEGÍTSÉG! Most férges leszek...

SEGÍTSÉG! Most férges leszek vagy meghalok vagy mi? ÁÁÁÁ

Figyelt kérdés
Tőkehalmájat reggeliztem épp az imént és az utolsó előtti falatnál találtam egy konkrétan bélféregre emlékeztető élőlényt. Aztán még egyet. És még egy felet. Szemmel láthatóan halottak, de vajon az emberben nem éledhetnek fel a kis peték???

2013. febr. 26. 10:35
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
0%
Nem, főleg, hogy az a gyomrodba kerül, ott meg a gyomorsav elintézi őket!
2013. febr. 26. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:

Nem intézi el őket a gyomorsav, nyers állathústól lehet elkapni olyat, hogy betokozódott báb állapotban volt a féreg (izmokban általában) azt elfogyasztva és beléd jutva feléled és ugyanúgy elraktározódik a te izmaidban ahogy a sertésben is pl. Ha a szívizomba talál betokozódni akár halált is okozhat..

Ha a gyomorsav ilyen jól elpusztítaná a kórokozókat soha nem lenne pl gyomorrontás, bélférgek stb..

2013. febr. 26. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:

Tőkehalmájban ilyen dolgok? :( Na azt hiszem halat se eszek többet...

A petéket lenyelve sajnos simán lehetsz férges hiszen a gyerekek többsége is szájon keresztül szerzi a bélférgeket. De leírásod szerint ezek kifejlődött egyedek voltak nem biztos, hogy petéztek is. Meg attól is sok minden függ milyen féregről beszélünk és annak mik a szaporodási szokásai. Én a helyedben mindenképpen elmennék a háziorvosomhoz pár hét múlva és kérnék féregűző szert a magam megnyugtatására...

2013. febr. 26. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
jesszusom, beperelem őket
2013. febr. 26. 11:23
 5/19 A kérdező kommentje:
de a máj nem izom, vagy bármilyen szövetre vonatkozik?
2013. febr. 26. 11:28
 6/19 anonim ***** válasza:

Nem hiszem, ezek biztosan nem azok. Sertést és szarvasmarhát ír a cikk. Halkonzervben fogalmam sincs milyen féreg lehetett, sajnos ilyen külföldről behozott dolognak lehetetlenség kideríteni az eredetét, hol járt mi került bele úgyhogy hacsak nem mutatod meg szakembernek amit találtál, nem fogod tudni milyen féreg. Sajnos egy csomó féle van. Ez a cikk is csak a Magyarországon előfordulókat irja le, konzervként külföldről akár valami idegen is bekerülhetett. Nagyon durva, hogy ilyen előfordulhat. Én biztos nem hagynám szó nélkül...


[link]


[link]

2013. febr. 26. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

Ami érdekes, hogy paraziták nem csak izmokban, de belső szervekben is lehetnek.


Ami jópofa, hogy a konzervek hőkezelését már nem élik túl paraziták.

2013. febr. 26. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
Nem is azt mondta, hogy mozgott :)
2013. febr. 26. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
Én múltkor a Tesco Value cornflakes-ben találtam lisztkukacokat...Azóta nem eszem müzlit, még a legdrágább Nestlésben sem bízok. Olcsó húsnak híg a leve!! De a tőkemáj nem olyan bóvli cucc ezért nagyon csodálkozom, hogy ilyen előfordul. Úgy látszik már semmiben sem lehet megbízni manapság.
2013. febr. 26. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

Héé, hé még mindig hőkezelt, ha parazita volt akkor legalább látjátok hogy bio. Ez természetes is lehet, nincs vele semmi :D


A müzliben vágod hogy a kukac volt a LEGEHETŐBB ?

2013. febr. 26. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!