Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mennyi vizet tud egyszerre...

Mennyi vizet tud egyszerre elviselni az emberi szervezet? Mennyi az a maximum?

Figyelt kérdés
Hány liter sok neki ? És mennyi a minimum ?

2013. márc. 4. 19:19
 1/9 anonim ***** válasza:

alsó határ elméletileg 2-3 liter naponta, de igazából az igény egyénfüggő, 1 litert azért jó lenne meginni naponta


felső határról még nem hallottam.. szerintem a víz az, amit bármennyit ihatsz, max kipisiled

2013. márc. 4. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nem tudom mennyi a halálos adag, de én 3-4 litert már nem mernék meginni egyszerre.
2013. márc. 4. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nagyobb folyadékvesztés után (pl. sportolás) már két liter is túl sok lehet egyszerre, akut vízmérgezés lép fel. (A túlitatást régen kínzásként is alkalmazták, extrém esetben 7 literrel is.) Huzamosabb ideig sem szabad túl sokat inni, mert akkor is felhígul a vér.
2013. márc. 4. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

miért gáz ha felhígul a vér?

milyen hatása van a túl sok folyadéknak ?

2014. ápr. 26. 22:25
 5/9 anonim ***** válasza:
Kómába lehet esni miatta, szélsőséges esetben pedig bele is lehet halni, 2-3 éve volt is erre példa.
2014. ápr. 26. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
38%

En errol nem vagyok meggyozve....

a vese egy atlagos napon 180 liter szurletet keszit, vagyis eleg nehez leterhelni.... azt a vizet amire nincs szukseg kivalasztja, es kipisiled.... a kivalasztas nem tul osszetett, egyszeruen a Bowman tokban kicsapodik a nyomas alatt levo verbol a viz....ami nem kell, azt meg nem szivja visszs

Ha nem pisilsz, ugy gazos mar az 1 liter is


ha a kerdes arra iranyul, hogy rgyszerre mennyit lehet meginni, ugy kb 1,5-2 liter, de ott a gyomkr kapacitasan van a hangsuly... es ha a gyomornakelege van, o bizony visszaloki a szuksegtelen dolgokat (vagyis kihanyod)

2014. ápr. 26. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
2014. ápr. 27. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Mintha megemlitettem volna a hanyast es a pisilest

egy lufit sem tudsz a vegtelensegig fujni, ez egyertelmu.... ha egy idiota ugy iszik vizet, hogy nem adja ki magabol a felesleget..... annak annyi esze vsn, mint egy tulfujt lufinak


Az evo es ivo versenyek az idiotak "sport"ja, nem efdemes kiprobalni a hatarokat


szimplan ugy ertettem a kerdest, hogy atlagszinten mennyit lehet inni... napi 5-6 liter siman fogyaszthato, csak ne menjunk tul messzire a wctol:D

2014. ápr. 27. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Egészséges ember szerintem kb. 6 liter pár óra alatti megivásától meghalhat. A "vér felhígul", a nátrium, kálium, kálcium, klorid legfőképp, ha csökken a koncentrációja, szívritmuszavarokat okozhat és agyödémát (a víz az agyszövetek közé és a sejtekbe szivárog, az agy megduzzad, a koponya nem engedi tágulni, a gerinccsatorna felé kezd kinyomódni, és elszorítja az ottani légzés- és keringési központot, az ember meghal)

Igen, erőltető fizikai tevékenység után, ha sok sót izzadt ki az ember, kevesebb is elég lehet,

de ott vannak a cukorbetegek, kezeletlen cukorbeteg napi 8-10 litert is iszik és pisil, de a vére magas cukortartalma benntartja a vizet az érpályában, nincs rosszul a víztől. A cukor miatt borzasztóan szomjas.

2015. máj. 3. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!