Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Miért produkál a testem...

Szintiszoli123 kérdése:

Miért produkál a testem olykor értelmetlenül hízást majd fogyást?

Figyelt kérdés
Anorexiás vagyok. Éppen gyógyulófélben és szeretnék hízni. Heti 1/2 kg a cél. Minden kaját mérleggel mérek, így gyakorlatilag hellyel-közzel ugyanannyi kalóriát fogyasztok minden nap. Igyekszem a mozgásomat is minden nap ugyanarra korlátozni. Apránként emelgetem az adagokat. Minden reggel mérem magam mérlegen. Nem először történik, hogy először hosszú ideig semmi gyarapodás, aztán változatlan kalória- és folyadékbevitel valamint széklet és mozgás mellett napi 20-30 dkg-ot emelkedik a súlyom. Ilyenkor aztán mindíg megilyedek és visszaveszek a kajából (ezalatt grammokat kell érteni, nem pedíg azt, hogy kihagyok egy-egy étkezést). Aztán valamitől megint visszaeseik a súly (szintén minden OK nélkül) és kezdődik megint előről az egész. Mindíg parázom a túl gyors hízás miatt, de így sem szeretnék maradni, ahogy most vagyok. Akinek van ezzel kapcsolatos tapasztalata, megtenné, hogy megosztja velem? Köszönöm.

2013. márc. 12. 18:24
 1/2 anonim válasza:
Hasonlo! En nem szandekosan fogytam le de aztan "igy maradtam" ... probalok gyogyult egezseges anorexias forumokat keresni es onnan motivalni magam h lehet elvezni az eletet , enni ugy ahogy akarunk megtalalni az egyensulyt. Most igy vagyok vele 44 kg es 169 centi muszaj enni, viszaszerezni a kapcsolatot az etellel mert annyi mindenböl kimaradunk . Eletmodot kell valtani...! En is a gyors hizastol felek de ne csökkents-emeld az adagokat, nagyobb a kar vele szerintem, en is probalok egyenletes maradni, hogy a testem helyre jöjjön. Csak azert felek, hogy haj fog visszaugrani es nem izom... Neked ehhez tipp? Vagy az izmaim is regeneralodnak? Mozgok mellette. 1,5 honapig kondiztam e msot nincs lehetösegem saJnos bar mostmegint kutakodom, hogy izmot tudjak epiteni vagy valami. Ha van valami tapasztalt azota szivesen veszem:)
2013. ápr. 2. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Az izom ilyenkor sokkal gyorsabban lemegy, mint előtte. Nem tudom feljönni mitől jön fel. Vigyázni kell, hogy ha edzel még többet egyél, mert akkor megint csak az izom látja kárát. Sajnos még nem tudom, mi jön fel, mert mág mindíg stagnálok. Most megint nőtt a súlyom kb 1 kilót egy hét alatt és megint parázok, hogy mitől, hizsen nem eszem és nem mozgok se többet se kevesebbet. Félek, hogy a pajzsmirígyem hülyült meg, mert szedtem az alulműködésére egy enyhe gyógyszert, amit most fokozatosan kezdek elhagyni. Mindentől félek. Kényszermozgásom is van. Ez aszt jelentni, hogy nem merek enni, ha kaja előtt nem mozoghatok. Ez talán még rosszabb, mint az hogy nem tudom, mitől hízok. Nem tudom ugyanis, hogy hogyan fogom kezelni, ha majd jön a kaja és előtte nem tudok mozogni, mert úgy hozza az élet.

Kedves normális emberek! Nálatok hogy megy ez? Segítsetek. Olyan régen élek mér éhségérzet nélkül, hogy nem emlékszem, mi az élet rendje. Csak a félelem maradt meg, hogy elhízom, ha nem mozgok. Asszem az a legrosszabb az egészben.

2013. ápr. 2. 10:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!