Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Szerintetek lehet sok a...

Szerintetek lehet sok a gyomorsavam ha mindennap megeszek 2-3 citromot. Esetleg mellé még valami citrusfélét?

Figyelt kérdés
2009. szept. 23. 06:31
 1/5 anonim ***** válasza:
51%
Lehet,de minek ennyi citromot enni ?
2009. szept. 23. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
51%
Nem kevés a savad? Ha sok lenne akkor nem kívánnád a keserűt. Ha sok az ember sava akkor inkább rosszul lesz ha ilyet eszik, iszik.
2009. szept. 23. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
hát csupán a vitaminbomba hatás miatt...egyébként is annyi jót hallottam már és olvastam is a citrom jótékony hatásairól...valaki még???esetleg?véleméynt róla?
2009. szept. 23. 07:53
 4/5 anonim ***** válasza:
Itt mindenki óruásit téved. a citrom lúgosít és nem savasít. Ha konkrétan nem fáj tőle a gyomrod, akkor jobban nem is tehetsz magadnak. DE szerintem inkább vízzel vedd magadhoz a citromot! Így nagyon sokat teszel az egészségedért. Reggel éhgyomorra még a fogyást is nagyban segíti.
2009. szept. 23. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
51%

Na itt nagy a homály !!


Lugosítja a szervezetet,igaz, de a savtartalma igenis káros az arra érzékenyeknél!!


Az égető, maró gyomortáji érzés, ami sok esetben a hát irányába is kisugárzik, és ami gyakran savanyú ételek (pl. savanyú uborka, ecetes saláták, paradicsomos ételek, egyes levesek) vagy szénsavas italok, alkohol fogyasztása után jelentkezik, sokak számára ismerős lehet. Nem más ez, mint a gyomorégés és az azzal társuló refluxbetegség


A szeszes italok, a kávé, a tea a citrom és egyéb magas savtartalmú citrusfélék mind-mind a reflux fő okai közé sorolandók.

2009. szept. 23. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!