Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hogyan lehet lugosítani a...

Hogyan lehet lugosítani a szervezetet?

Figyelt kérdés
Savas sokszor a vizeletem. Milyen ételekkel lehetne lugosítani? Vagy van más módszer erre?
2009. szept. 24. 19:07
 1/8 anonim ***** válasza:
2009. szept. 24. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
80%

Bocsi, de általában a vizelet egyébként is savas kicsit... jó, néha lúgos lehet (5-9pH között mozog), attól függ mit evett-ivott az ember.

Ha meg a vére savas lesz az embernek, akkor meg is hal azonnal, 7,35-7,45 között mozoghat a vér pH értéke, és egy ún. pufferrendszer nagyon jól szabályozza. Nem kell lúgosítani, meg ilyenek, nagyrészt csak reklámfogás ez a lúgosítás dolog (van benne igazság is, de ahoz hogy minden oké legyen, elég egészségesen étkezni és élni, nem kell kifejezetetten "lúgosítani")

Szóval sok nyers gyümölcs, zöldség, sült hal és fehér húsok, semmi cigi vagy alkohol.

2009. szept. 24. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
citromot belefacsarsz vízeb és azt kortyolgatop napközben. nekem ez vált be, és tök eccerű
2009. szept. 24. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
citrom a legjobb valóban! ugyanis savanyú a citrom, de nem savas, hanem lúgos! :)
2009. szept. 24. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hol van leírva, hogy a citrom lúgos, ugyanis legjobb tudomásom szerint citromsav és aszkorbinsav(C-vitamin) van benne, amik szerves SAVak!!!

(második voltam)

2009. szept. 24. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

19:48-nak.

Igazad van.A citrom savas,és mégis lúgosít.:-)

2009. szept. 24. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nos, erről lenne szó.Mármint, hogy akkor úgy táplálkoznék. Bár ezek a dolgok menvannak: sok zöldség, gyümölcs. Nem iszom és nem is cigizek egyáltalán. Akkor jöhet a citromos víz :). Köszönöm a válaszokat.
2009. szept. 25. 07:19
 8/8 anonim ***** válasza:
A citrom helyettesíthető citromlével is, vagy az már nem megfelelő, lúgosításra?
2009. szept. 25. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!