Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Milyen gyakran, és mennyi...

Milyen gyakran, és mennyi tojást egészséges enni? És milyen "formátumban"?

Figyelt kérdés
2013. máj. 21. 13:48
 1/6 anonim ***** válasza:
a tojás nagyon egészséges,legalább hetente 2-3 alkalommal kéne enni, régen megdőlt az a tévhit,h nem szabad enni,mert növeli a koleszterin szintet. Viszont nem mindegy milyen formában eszed,célszerű főtt tojást enni,ill. zsiradék nélkül megsütve.
2013. máj. 21. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Jó élelmiszer.

Tehát egészséges enni, olyan gyakran amilyen gyakran éhes vagy és enned kell valamit.


Főzés valóban jó.

Sütéskor preferált konyhatechnológiai módszer hogy a fehérje nagyobb hőterhelést kap, a sárgája viszont csak párolódik ez a zsírsavakat védi a nagy hőtől (oxidációtól). Főve persze eleve nem kaphat túl nagy hőterhelést.

2013. máj. 21. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

*mennyit?

A gyomorméretünk meghatározza az elfogyasztható táplálék mennyiséget. Ennyit :)

2013. máj. 21. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Mi közöd Tőle ***** válasza:
Én egy héten 5-6 nap fogyasztok 3-4et/nap. Többnyire zsírban sütve.
2013. máj. 21. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
A koleszterin miatt kérdeztem, mert bár úgy tudom, hogy nem árt, de még mindig hallok olyat is, hogy nem jó sok tojást fogyasztani. Jelenleg heti kb 3x eszem, alkalmanként 2 db-ot, zsírban sütve, meg ott vannak még a tojással készült ételek is.
2013. máj. 22. 14:38
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
A koleszterint a szervezet állítja elő. Akinek hajlama van magas koleszterinre annak tojás nélkül is magas.
2013. máj. 22. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!