Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Melyek azok a Leneki vitaminok...

Melyek azok a Leneki vitaminok amiket kerülni kellene a Szendi félepaleo szerint?

Figyelt kérdés

A Leneki ajánlásai és a paleolit táplálkozás hol mondanak ellent egymásnak?Van olyan növényi olaj amit az egyik ajánl,hogy egészséges a másik károsnak tart és hasonlók?

hogy lehet a kettőt összekombinálni?

Melyek azok a vitaminok(lehetőleg Lenkei) és dózisok amik a Szendi paleo szerint is jók ésmi kerülendő közülük?



2013. máj. 23. 20:44
 1/5 anonim ***** válasza:
57%
Minden ilyen táplálkozási divat mást ajánl. Egyikkel sem érdemes foglalkozni, mert több a kár belőle, mint a haszon.
2013. máj. 23. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Én azért adnék egy esélyt!

olvastam olyat a szendi Gábornál,hogy a ok kálcium nem jó.

Napi 5-600mg felett má káros lehet még ha elegendő D-vitamin és egyáb ásványi anygok párosulnak is hozzá.

Akkor a Lenkei féle Alapkiszerelés jó vagy sem? Kikerülhetetlen a kálcium,de anny sok másvitamin van benne. A közepes még jó?

2013. máj. 23. 21:18
 3/5 anonim ***** válasza:
83%

Általában összecsengenek.


D, C-vitamin, nyomelemek.. ezeket mindketten megalapozottan ajánlják.

Lehet a Lenkei túl sok kalciumot nyom.. de ez így nem igaz. Inkább: bizonyos termékeiben sok kalcium van, és ez bizony nem kéne. Merthogy őt sokat hallottam beszélni, de az alap táplálék kiegészítésbe nem hallottam hogy belevenné a kalciumot. Nála sem olyan fontos.


Én omega3-ra, c és d-vitaminra szavazok mint legfontosabbak. Talán most kezdik felismerni a K vitamin fontosságát.. hát jó.


A kalcium lehet megosztó, ahogy írtad. Azt nem tudom Lenkei mennyire növényi olaj párti, nekem eddig nem ilyennek tűnt.

2013. máj. 25. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

A Lenkei alap kiszerelésben annyi kálcium van kb mint amennyit a Szendi ajál vagy mársoknak tart.De legalább sok egyébmásvitamin ésásványianyag is van benne. Állítólag arányosan,úy ahogy a szervezetnek kell.


Hol leht D-vitamint venni? amiben csak az van.

2013. máj. 30. 18:29
 5/5 anonim ***** válasza:
83%

Szerintem bármelyik boltban, patikában.


Egyébként meg a google-n keresnék rá a d-vitaminra.. :)

vagy szendi/lenkei ajánlásai között hátha konkrét termék vagy márka (lenkeinél a márka evidens) ajánlás van.


Nem hiszem, hogy egy kis kalcium 'túlpótlás' betegséget fog okozni elegendő d-vitamin és k-vitamin jelenlétében. Elvileg ezek kellenek és akkor tökéletes lesz a kalcium anyagcsere. Mondjuk ennyi mindent már én sem tudok enni.. persze c, d, k, omega3, én meg egész nap edzést tartok hogy legyen pénzem rájuk meg még egészséges kajákra is :D


Neked viszont sok sikert, van Szendinek egy 'nemhivatalos vitamin ajánlása' az oldalán.

2013. máj. 30. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!