Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » D vitamin tabletta börön...

D vitamin tabletta börön keresztül?

Figyelt kérdés
állítólag bőrőn keresztül jobban felszívódik, szóval mi van ha valakinek a bőrére kerül egy egész tablettányi anyag, mert pl szétnyomja??

2013. máj. 23. 21:09
 1/9 A kérdező kommentje:
vagy mi van ha a számban szétrágom??
2013. máj. 23. 21:12
 2/9 anonim ***** válasza:
Jaja, a köcsög dokik meg direkt tablettában adják, nem kenőcsben. Biztos nem azért teszik azt, mert lenyelve hatékonyabb... Csak gondolkodni kéne néha.
2013. máj. 23. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ez az állítólag onnan eredhet,h napozással sok D vitamin jut a szervezetbe,de ez azt jelenti,h nap hatására a szervezet több D vitamint termel. Egyébként szájon át kell szedni.
2013. máj. 23. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
nem doki adta, azt meg hogy bőrön keresztűl jobban felszívódik elég sok helyen olvastam, persze lehet mindenhol tévednek,
2013. máj. 24. 15:58
 5/9 anonim ***** válasza:
Én még nem hallottam,persze ez nem jelenti,h nem lehet így. De az tényleg elgondolkodtató,hogyha igaz lenne,miért nem gyártanak bőrön keresztül felszívódó D vitamint.
2013. máj. 24. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
pl: [link]
2013. máj. 24. 16:33
 7/9 anonim ***** válasza:

"legegyszerűbben bőrünkön keresztül tudjuk felvenni(lásd:napfény)"

Ez nem igaz! A napfény hatására nem felvesszük a D vitamint a bőrünkön keresztül,hanem a szervezetünk termeli. Vajon nem csak a termékeiket akarja ez a cég eladni?

És,ahogy már írtam,ez óriási üzlet lenne más komoly gyógyszercégeknek is.

De próbáld meg,ártani biztosan nem fog!

2013. máj. 24. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

"Ez nem igaz! A napfény hatására nem felvesszük a D vitamint a bőrünkön keresztül,hanem a szervezetünk termeli."


ez számomra is egyértelmű volt, nem is értem miért így írták....


több helyen is lehet olvasni (látszólag független cikkekben) hogy börön keresztül majdnem 100%-osan hasznosul


azzal ha kipróbálom nem sokat érek, mivel nem tudom mérni a D-vitamin szintemet

2013. máj. 24. 18:44
 9/9 anonim ***** válasza:

Hát ez így van:(

De az az igazság,h létezik pl. A vitamin olaj,amit a bőrre is használnak,de az is csak azon a területen hat ahova kened. Tényleg nem tudom mi az igaz A D vitaminnal kapcsolatban.

És még valami, a D vitamin zsírban oldódó vitamin, úgyhogy a tablettát szétnyomod,akkor is csak olajban használva érvényesülhet.

2013. máj. 25. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!