Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Ha sokat eszek mért szellentek...

Ha sokat eszek mért szellentek nagyon büdösöket? Mi okozhatja ezt?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Én fogyóztam és én úgy fogytam le (55 kilóról 43 kilóra és 168 cm vagyok 14 éves) hogy koplaltam most meg egyszerűen nem tudok sokat enni mert már 2 falattól tele vagyok és nem vagyok éhes ezért egy átlagos napon 600-700kcal-nál többet nem nagyon eszek. De néha mostanában egyre gyakrabban megkívánom az édességet meg az egészségtelenebb ételeket(mekis kaja,kóla,melegszendvics,keksz,chips,csoki stb.) és tele eszem magam és ilyenkor rá egy 15-20 percre elkezdek nagyon büdösöket szellenteni és csak más napra múlik el..
2013. máj. 26. 22:57
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Roppant érdekes kérdés -.-

Amúgy nem a kaja mennyiségétől, hanem mert sz@r kaját eszel.

2013. máj. 26. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Ja és azt kihagytam hogy kábé 1-2 napig utána megy a hasam :S

Első!!

Akkor valószínűleg az emésztőrendszerem nehezen tudja megemészteni az ételt mert rossz minőségű?

2013. máj. 26. 23:44
 3/11 anonim ***** válasza:

Hát, szomorú.


Ugye ezért nem ajánljuk a koplalást, mert tönkremehet az emésztés. És csak rosszabb és rosszabb lesz.. elég sz.ar élettel vagy halállal zárulva.


Büdöseket eregetsz, mert nem emésztesz, csak rohad benned az étel. Ez tényleg baj neked.


Főtt zöldségeket, kevés húst, zsírt kellene kezdeni enni emésztést segítő gyömbérrel, fokhagymával fűszerezve. Esetleg a chili is segíthet.

Vagy akupunktőr szakorvost felkeresni, és kívülről helyrerakni a dolgokat, mielőtt nagyon sz.arul leszel.


14 évesen.. jézusom. Lehet sosem leszel már a régi? :S

Azért a legjobbakat kívánom!!

2013. máj. 27. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!!
2013. máj. 27. 12:43
 5/11 anonim ***** válasza:

Ezzel ,hogy árt a koplalás azért vitatkoznék.

A koplalás az emberi szervezet egyfajta védekezése ,mely segít a méreganyagoktól megszabadítani a testet. A lázas ember sem kívánja az ételt ,mert ez elősegíti a hamarabbi gyógyulását.


Szóval nem a koplalás árt ,hanem a TÚLZOTT koplalás. Az időszakosan végzett még akár jót is tehet.

2013. máj. 27. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

"Én fogyóztam és én úgy fogytam le (55 kilóról 43 kilóra és 168 cm vagyok 14 éves) hogy koplaltam most meg egyszerűen nem tudok sokat enni mert már 2 falattól tele vagyok és nem vagyok éhes"


Maradjunk annyiban, hogy ez azért már ártalom. Ez nem lokális böjt, nem 1-2 napi éhezés mert nem vadásztak le egyetlen mamutot sem. Ez több hétnyi alultápláltság ami miatt 12 kilót csppant a testsúlya. És ráment a normál emésztése.

2013. máj. 27. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Igen ezzel egyetértek , ezért tettem oda a Túlzott jelzőt:).
2013. máj. 27. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

És a hasmenés szerintetek mitől lehet??

Egyre gyakrabban jelentkezik de inkább akkor amikor sok egészségtelen ételeket eszek.. :s

2013. máj. 27. 21:27
 9/11 anonim ***** válasza:

Attól hogy hipp-hopp hiába eszel 'egészséges' (pontosan mit is?) ételt, az emésztésed még mindig sz.ar. Tehát hasmenésed is lesz.


Túlzott koplalás. Tanulmányaim szerint az időleges vagy lokális koplalás, böjt valóban nem embertelen dolog, végtére is nem mindig volt 'hűtőszekrény' tele kajával. Régen sem pusztultak meg az emberek egy kis időszakos kajahiánytól, napi nem 5x-i hanem 1-2 alkalommal való étkezéstől.


Kérdező, lehet táplálék intolerancia is. Ha a fogyásodat nem nézzük, akkor pont úgy puffadsz meg megy a hasad mint egy glutén-tej érzékenynek. Márpedig minden ember érzékeny, csak különböző mértékben látszik ez. Lehet neked most erősödött fel.


Ne egészségesen egyél, hanem kezdetnek tej és lisztmentesen. Milyen meglepő, hogy megint ezt tanácsolom..

2013. máj. 27. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Tejet azt egyáltalán nem fogyasztok. viszont lisztet akkor hanyagolom.

És a fogyást enm tudod hogy hogyan lehetne megállítani mert ma mértem magam és 41 kiló vagyok.. És már szó szerint undorodok magamtól mert minden bordám kiáll és ha egy orvos meglát rögtön az az első kérdése hogy nem e vagyok anorexiás..

De megpróbáltam többet enni hiába éreztem hogy nem kell több kaja megpróbáltam enni és nem ért semmit mert kihánytam az egészet pedig zöldségeket ettem .. Mondom napi 600-700 kalória a maximum annál többet nem tudok sajnos enni.. És amikor vannak az egészségtelenebb napjaim akkor is utána hányok mint egy nemnormális mert tele ettem magam.. viszont már tovább nem szeretnék fogyni így is szörnyen nézek ki ijesztően nem akarok ennél kevesebb lenni.. Ötlet?? Ha elmegyek orvoshoz ő mit tud velem kezdeni?

2013. máj. 27. 21:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!