Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Kit keressek, ha diabetikus...

Kit keressek, ha diabetikus tanácsot szeretnék kérni?

Figyelt kérdés
Nem tudom, hogy kit lehetne ezzel megkeresni, erre a címszóra semmit nem találtam a neten. Szeretnék lefogyni jó pár kilót és ehhez az étkezéssel kapcsolatban szeretnék tanácsot kérni.
2013. jún. 14. 11:52
 1/5 anonim ***** válasza:
dietetikust
2013. jún. 14. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Hivatalosan dietetikust. Gyakorlatilag ez a szakma, ami ráerőlteti magát az emberekre, és az életben nem hagy nekik gyógyulást mert egy örök betegség állapotra irányítja őket.


Olvass a diabéteszről, a kezeléséről, inzulinrezisztenciáról, a különböző típusú cukorbetegségek kialakulásáról és gyógyításukról. Ne fogadd el hogy valaki sokkal okosabb nálad ebben, mert ha olyan ember véleményére hallgatsz akibe sírásig beleverték hogy a cukorbetegség gyógyíthatatlan, akkor te is ezt fogod kapni tőle. Megoldást keress, nem igaz hogy nem találtál semmit az interneten. Nagyon komoly oldalak foglalkoznak ezzel az anyagcserezavarral!

2013. jún. 14. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Ne essék félreértés. Nincs semmi bajom csak van rajtam pár plusz kiló amit leszeretnék adni. Mozogni már elkezdtem, de nem éheztetni akarom magamat, hanem valami értelmes étrendet szeretnék és ebben kéne a segítsége.
2013. jún. 16. 22:26
 4/5 anonim ***** válasza:

Én mindenkit távol tartanék a dietetikusok 'jó tanácsaitól'. Olyan dogmatikus, 50 éves vagy régebbi értelmetlenségeket tanulnak az egyetemen, hogy eztán már képtelenek jó tanácsot adni. Ugyan arra a pályára állítanának rá mint az összes beteg embert.. megkapnád az 'egyél teljes őrlésű gabonát és naponta tejterméket' értelmetlen klisét, kitalálnák hogy kb. mennyi kalóriát egyél - mindegy hogy ezzel szép lassan leamortizálódik a szervezeted.


Inkább olvass utána az evolúciós táplálkozásnak, a paleónak vagy a primal-nak, gondold át hogy eléggé logikus és ehhez hasonlóan kezdj enni. Több ráció van benne, több egészség, több betegség gyógyítható ily módon.. Mégis csak lehet benne valami.

2013. jún. 17. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm a válaszokat!
2013. jún. 17. 09:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!