Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Jól látok? TV híradóban...

Jól látok? TV híradóban nagymama fáról szedi a meggyet és adja az unokáinak akik falják mosatlanul! Csak én nem értem?

Figyelt kérdés
2013. jún. 17. 14:25
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
100%

Biztos jól láttad, én nem láttam.

Soha nem mostam meg se a cseresznyét, se a meggyet, simán ettük a fáról... a gyerekem is onnan eszi.

2013. jún. 17. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
100%
Én is fáról eszem, és nem mosom meg. sőt, a gyerekeim is. még élünk, és jól vagyunk, pedig párszor már ettünk fáról gyümölcsöt :D
2013. jún. 17. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 Gyémántlány ***** válasza:
100%
Gondolom a saját fájáról szedi, amiről tudja milyen meggyet terem. Ha rossz lenne mosatlanul megenni, nem adná az unokáinak. :)
2013. jún. 17. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
100%

Látásod milyenségét innen nehéz lenne megítélni, de mi olyan különös van a dologban, ami miatt kérdezed.

A fán lévő gyümölcs akár tisztább is lehet, mint a mosott. Valamennyi koszt egyébkéntis meg kell enni az immunrendszer működésének fenntartásához.

A piacon vagy boltban vett gyümölcsöket azért célszerű csak megmosni, mert az ismeretlen és nemkívánatos szennyeződés érhette. Illetve a külföldről érkező felületén lehet olyan szer, amely a gyümölcsöt nem károsítja, de magát a szert nem célszerű elfogyasztani.

2013. jún. 17. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim válasza:
Én sosem enném eg mosatlanul a gyümölcsöt, még a saját kertünkből sem! A cseresnyefa 3 méterre van az úttól, nem sok, de napi 50-100 autó elmegy itt, ki tudja, milyen szennyeződések kerülhetnek rá!
2013. jún. 17. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 A kérdező kommentje:
Tehát csak én nem értem!Színes eső esett nemrég afrikából érkezett a színezőanyag.A baj csak az hogyha továbbgondolom ilyen alapon baktériumok is jöhetnek bárhonnan és aligha fogja kikerülni a gyümölcsfákat!A legyek is mászkálnak a fákon gyümölcsökön, ki tudja elötte min másztak lehet hogy épp egy elütött állaton mintahogy elöttem el is ütöttek egy macskát ami pillanatok alatt tele lett legyekkel! Gondoljátok meg proletárok!
2013. jún. 17. 14:45
 7/28 A kérdező kommentje:
Na, én megmondtam!A hozzászólások aránya ékesen bizonyítja a kérdés jogosságát!A felhorkanásokat már meg se említem!
2013. jún. 17. 14:56
 8/28 anonim ***** válasza:
100%

Én meg azt láttam, hogy búzából készült liszteket és édességeket (cukrot), valamint mesterséges színezőanyagokat tartalmazó 'élelmiszereket' adtak gyerekeknek. Ráadásul nem is a tévében láttam (nem tévézek).


A gyümölcsön fellelhető szennyeződések, mikrobák jelenthetnek nagyobb veszélyt ezeknél a dolgoknál? Hát jó kérdés, mert nem biztos.

2013. jún. 17. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 A kérdező kommentje:

"A piacon vagy boltban vett gyümölcsöket azért célszerű csak megmosni, mert az ismeretlen és nemkívánatos szennyeződés érhette."


A fádon mászkáló légy bemutatkozott netán hogy én a tissztaság nemtője vagyok?

2013. jún. 17. 15:00
 10/28 anonim ***** válasza:
100%

Afrikából színezőanyag a levegőben? Nem homok volt az? Dehogynem! A baktériumokról: Egy felnőtt emberben 4-5 kg baktérium él. A gyerekekben arányosan kevesebb persze. Nélkülük nem is létezhetnénk.

Állatokról hordhatnak át szennyeződést, de ez sem érdekes. A döglegyek nem esznek gyümölcsöt.

2013. jún. 17. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!