Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Lehet ez a gyógyszer mellékhat...

Lehet ez a gyógyszer mellékhatása?

Figyelt kérdés

Hétfőn hasmenéssel keltem reggel. Be kellett vennem 2 lopediumot és egy hányinger csillapítót, mert aznap volt záróvizsgám. Azóta nem érzek vagy csak nagyon gyengén székelési ingert. És wc-n is csak egyszer voltam azóta. De nem vagyok felpuffadva, hasam sem kemény. Mégis fura, hogy már péntek van, és lényegében vasárnap óta nem volt rendes székletem. Ez lehet a gyógyszerek mellékhatása? Mennyi idő mire helyre jövök? :/ Valakinek valami tapasztalat?


20/F


2013. júl. 5. 22:42
 1/8 anonim válasza:

Ez nem a mellékhatása a gyógyszereknek, hanem a hatása.

Hát szerintem lassan már történnie kéne valaminek...

Próbálj meg kefírt enni vagy vmi rostosat.

2013. júl. 5. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
De öt nappal később is még hat? Amúgy köszi a választ. Próbálkozom majd valami rostossal.
2013. júl. 5. 22:51
 3/8 anonim válasza:

passz.

szerintem most már túl meg is nyugodtál a vizsgák után..

Valóban az 5 nap már sok.

a 2-3 nap még belefér. amúgy sokat ettél azóta? Miket?

2013. júl. 5. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nem igazán ettem csak az elmúlt 2 napban rendesen. Előtte még fájt a hasam, diétáztam. Akkor csak törtkrumplit ettem. Azóta viszont már rendesen amit megkívánok.
2013. júl. 5. 22:59
 5/8 anonim válasza:

Akkor most már csak lesz valami.

Velem olyan volt, hogy hasmenésem volt, bevettem a gyógyszert, de még akkor is kellett wc-re menni.


Ez az 5 nap már valóban egy kicsit sok.


Akkor lehet, hogy hashajtó kell.

2013. júl. 5. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Hétvégét még megpróbálom rostos ételekkel meg ilyenekkel. Aztán ha ezek se használnak hétfőn hashajtó.

Jól megszívtam.. Na mindegy

Köszönöm mindnekinek a válaszokat :)

2013. júl. 5. 23:13
 7/8 anonim ***** válasza:
Szia, gondolom már "kicsit" elkéstem a válaszadással, de igen, ez a gyógyszer hatása. A loperamid tartalmú szerek (Imodium, Lopedium, Enterobene, stb.) kb. úgy működnek, mintha szó szerint elzárnál egy csapot a beleidben, ezért is nem ajánlott pl. szedni ételmérgezés okozta hasmenésben, mert ilyenkor nem tud a baci kiürülni.Az az átlagos, ha 3 napig nincs székleted a szedését követően, ha más típusú az anyagcseréd, akkor ez simán lehet 5 is. Helyi hatású hashajtó kíméletesen meg kellene oldja a problémát (pl. glicerines kúp, Eva-q kúp, beöntés - bár tudom, erről hallani sem akarnak a betegek, de 5 napja tartó szorulásnál minden más jó eséllyel görcsöket csinál).
2013. júl. 10. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi a választ :) Helyrejöttem :D Alighogy kiírtam a kérdést pár órával később már minden rendben volt :)
2013. júl. 12. 19:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!