Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Epeműtét után diétáztál? Meddig?

Epeműtét után diétáztál? Meddig?

Figyelt kérdés
Két hete volt epeműtétem,az orvos azt mondta bármit ehetek csak napi ötször és keveset.Mi ez az új "őrület" hogy nem kell diétázni?
2013. júl. 9. 13:28
 1/6 anonim ***** válasza:
bármit? ez érdekes. én 6 hónapig epediétáztam és fokozatosan tértem vissza a rendes táplálkozásra de vannak olyan nehéz ételek amit azóta se eszek.
2013. júl. 9. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
89%

Ha rosszul bírod a zsírokat (érthető okból) akkor ideiglenesen csökkentsd a mennyiséget.


A gyakori evésnek megvannak a hátrányai, még egészséges epe mellett is.


Mi volt a műtét? Epehólyagod jelenleg nincs?

2013. júl. 10. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Epehólyag eltávolítás volt,kövek miatt.
2013. júl. 11. 14:33
 4/6 anonim ***** válasza:
89%
Mindenképpen szerencsés lesz megismerkedni a zsír emulgeálással (tojással összekeverés) mert besűrűsödött epe nélkül macera simán zsírt enni. A diéta csökkenti vagy megvonja a zsírt, ez önmagában csak tüneti kezelés lenne.
2013. júl. 11. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
100%
Van akinek egész életében vigyázni kell arra mit eszik. A csípős és fűszeres ételeket kerüld, a puffasztókat is. Ilyenekre gondolok, hogy kukorica, káposzta stb...Én a műtét után egy héttel begörcsöltem, de nagyon. az ügyeletet is ki hívtuk és szurit kaptam. Majd még jó pár napig fájt.
2013. okt. 31. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 sassszem ***** válasza:
Epeműtét után 6 hétig kell diétáznod és utána térhet vissza fokozatosan a normál étkezéshez.
2019. júl. 24. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!