Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » A zselatinban lévő kevés...

A zselatinban lévő kevés fehérjét tudja hasznosítani a szervezet?

Figyelt kérdés
Lehet valamilyen negatív hatása, ha valaki olykor-olykor eszik olyan ételt, amibe teszünk zselatint? (pl gyümölcskocsonyát) Mértékkel, ritkán természetesen...
2013. júl. 16. 18:53
 1/5 anonim ***** válasza:
A világon semmi bajod nem lesz tőle. Bizonyos esetekben infúzióban is adják (igen, furcsán hangzik, de bizonyos koncentrációban és módosításokkal a zselatin képes ozmotikusan megkötni a vizet, így az infúzió az érpályában marad, nem megy ki olyan gyorsan a szövetek közé, így egyes esetekben hasznosabb a sima Ringernél vagy fiziológiás sóoldatnál).
2013. júl. 16. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A zselatin száraz állapotban 98-99%-ban fehérjét tartalmaz, tehát ez nem kevés egyáltalán. Amúgy a zselatin önmagában fogyasztva energiaveszteséget okoz, mert emésztése több energiát használ el, mint amennyi felszabadítható belőle.
2013. júl. 16. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Oh értem. Köszönöm a válaszokat. :)
2013. júl. 17. 06:21
 4/5 anonim ***** válasza:
Jó cucc!
2013. júl. 17. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Kedves TáplálkozásHarcművész. Már több helyen olvastam a kommentjeidet, így nem tudom eldönteni, hogy ezt most gúnyosan mondod-e. Szerintem igen... mindenesetre beszereztem némi agar-agart, majd azzal csinálom a gyümölcskocsonyát.
2013. júl. 22. 07:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!