Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Beszedhetek több magnéziumot,...

Beszedhetek több magnéziumot, mint ami a dobozra van írva?

Figyelt kérdés

Eddig MagneB6 Extrát szedtem, napi 4 tablettát. Egy tablettában 100 mg magnézium és 10 mg B6 vitamin van. Most kipróbáltam egy másik készítményt, amiben 50 mg magnézium és 6 mg B6 vitamin van tablettánként (körülbelül fele olyan erős). A dobozra az van írva, hogy maximum napi 4 tabletta, de úgy érzem ez kevés, mert nem érzem magam olyan jól, mint amikor a MagneB6-ot szedtem. Gondolom, mert fele annyi a cucc benne. Az lenne a kérdésem, hogy ha napi 4 helyett 8 tablettát szedek be, akkor nem lesz semmi bajom, jól tudom? Mivel egy nap nekem körülbelül 400 mg magnéziumot kéne szednem, B6 vitamin meg tudtommal felnőtteknek 50-120 mg/naponta az ajánlott bevitel. Szóval nem lesz bajom, ha 4 helyett 8-at veszek be? Nem akarom kidobni, ha már megvettem.

Köszi :)



2013. júl. 23. 16:38
 1/10 A kérdező kommentje:
*amúgy MGB6-ot szedek most ha ez fontos*
2013. júl. 23. 16:41
 2/10 anonim ***** válasza:
Ha az van ráírva, hogy maximum napi 4 tabletta, akkor ne szedj be 8 db-ot, a vitamin túladagolás is lehet ártalmas.
2013. júl. 23. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

azt tudom, de elvileg nem tudom túladagolni, mivel 50 mg van egy tablettában, 8 teblettában akkor 400 mg, annyira van szükségem....

a magne b6 extrából 4-et vettem be, amiben dupla ennyi hatóanyag volt

2013. júl. 23. 16:52
 4/10 A kérdező kommentje:
Gyermekeknek 200 milligramm, fiatalkorban pedig ez az érték már 350 milligramm. Felnőtt és időskorban pedig 300 milligramm nőknek, míg 350 milligramm szükséges a férfiaknak. A várandós nőknek, illetve a szoptató anyukáknak 450 milligramm magnézium bevitele erősen javallt. Nehéz fizikai munkát végzőknek is előnyösebb a magas magnézium bevitel, míg a dohányosoknak, stresszes embereknek, és az alkoholt fogasztóknak akár az 500 milligramm is elfogadott napi beviteli mennyiség magnéziumból.
2013. júl. 23. 16:57
 5/10 A kérdező kommentje:

B6 vitamin optimális mennyisége:


felnőtteknek: 50-200 mg/nap

gyerekeknek: 2-5 mg/nap

Hosszabb időn keresztül napi 100 mg-ig biztonsággal szedhető.


A szervezetbe kerülése után 8 óra múlva a vizelettel kiürül, ezért hasznos rendszeresen fogyasztani főképp az emésztési elégtelenségben szenvedő 55 évnél idősebb embereknek a kombinált fogamzásgátlót szedő nőknek, a vegetáriánusoknak, és a tojást, tejet sem fogyasztóknak, illetve az alkoholistáknak.

2013. júl. 23. 16:59
 6/10 A kérdező kommentje:

Az a gáz, hogy nem elég a 4 szem, mert nem vagyok teljesen jól, érted? :/ Ezért akarom növelni.


Az olvasottak alapján elviekben semmi bajom nem lehet, hisz 8 tablettával így 400 mg magnéziumot és 48-50 mg B6-vitamint vinnék be naponta a szervezetembe, ami pont az ideális nekem., mivel elég sokat stresszelek.

2013. júl. 23. 17:03
 7/10 anonim ***** válasza:
Értem én, o.k., csak azt nem értem, hogy akkor miért írták rá a dobozra a max 4 szemet, valami oka biztos van.
2013. júl. 23. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

fogalmam sincs, éppen ezért kérdeztem :D

ez biztos azoknak ajánlott, aki nem stresszes és elég magnéziumot tud bevinni...én szorongásos pánikbeteg vagyok és stresszes, nekem egyszerűen kevés a napi 200 mg/24 mg

minimum(!!) 400 mg/40 mg kellene, és az pont a duplája, szóval nem tudom

nem hiszem, hogy nagy gáz lenne belőle, de ha érzem, hogy rosszul vagyok, akkor nem szedek többet. egyenlőre inkább azt érzem az 5. tabletta után, hogy jobb, szóval lehet megállapodok 6-nál, az arany középút, 4-nél több, 8-nál kevesebb, aztán majd meglátjuk :D belehalni nem fogok :P

2013. júl. 23. 17:36
 9/10 Szintiszoli123 ***** válasza:
100%
B6-ból nem bírsz annyit szedni, hogy toxikusan túladagolt. Ha túl sok magnéziumot cuccolsz, attól maximum veseköved lehet.
2013. júl. 25. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Ez a túladagolási néphülyítés túl fogja élni az emberiséget...

Ha az egész dobozt betolnád egy nap, sem adagolnád túl. Igaz, nem is lenne túl gazdaságos. Olyan készítményt keress, amelyik magasabb dózist tartalmaz. Ezek a gyógyszertári cuccok a vicc kategóriához is gyengék.

2015. ápr. 28. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!