Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Ennyi húsfogyasztás mellett...

Ennyi húsfogyasztás mellett szükséges lehet valamilyen táplálékkiegészítő szedése?

Figyelt kérdés

Eddig húst-hússal ettem világ életemben. Egy fél éve viszont egyáltalán nem kívánom a húst. 2 hetente egyszer eszek rendes húst (mindig másmilyet, rendes adagot), egy héten kétszer felvágottat (szalámi, sonka, tarja).

Ez mennyire számít kevésnek? Ajánlott emellett valamilyen táplálékkiegészítő szedése? Egyenlőre nem érzem magam fáradtabbnak, nem vagyok rosszabbul, semmi, de nem is szeretném ezt később se.

Köszönöm a válaszokat előre is.



2013. aug. 11. 14:24
 1/2 anonim ***** válasza:
Szia!Ma már az orvosok is ajánlják a táplálékkiegészítőket, mert a zöldségekben, gyümölcsöknek drasztikusan lecsökkent az ásványi anyag, vitamin tartalma. Így az étkezéssel ma már nem tudjuk bevinni a szervezetünk részére szükséges anyagokat, ezért hiányállapotok alakulhatnak ki, amik vizont különféle betegségeket okoznak. Ráadásul az élelmiszer ipar is sok mesterséges és káros anyagot is megetet velünk, amit közömbösíteni szükséges.Sok tudományos kutatás támasztja alá mindezt (többek között Dr Márai Gézának a gödöllői egyetem professzorának 1966-2005-ig tartó kutatásairól szóló előadása is, ami megtalálható a youtubeon, érdemes megnézni).A lényeg, hogy az egészségünk megőrzése érdekében szükséges a táplálékkiegészítők szedése.Érdemes viszont gyógynövény és természetes alapú, garantált minőségűeket választani, amelyekhez az orvosi háttér is biztosított.Én és a környezetem is ilyeneket fogyasztunk.
2013. aug. 11. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Attól függ miket eszel..


C-vitamin, omega3 zsírsav kiegészítés általánosságban mindenkinek javallott. Télen, ősszel D-vitamin. Ezek az alapok, hústól függetlenül.

K2 vitamin is jó, ha van (húsból jutnánk hozzá, de a tápon tartott állatok húsa eleve keveset tartalmaz).

2013. aug. 11. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!