Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Most akkor túlsúlyos vagyok,...

Most akkor túlsúlyos vagyok, vagy megfelelő a tömegem a magasságomhoz?

Figyelt kérdés

185 cm vagyok,és 80 kg,14 és fél évesen.

Tavaly novemberben 182-3 cm voltam és 83 kg.

Hasamon van felesleg,csak akkor látszik ha ülök,és nincs rajtam póló,combjaim elég nagyok,régen fociztam és úsztam.

Gyerek BMI (testtömeg-index) alapján enyhén túlsúlyos kategória,viszont felnőtt BMI-n pl. webbeteg oldalán pedig normál kategória.Megfelelő a súlyom?Nem nézek ki kövérnek,se ducinak,max. akkor vagyok ducibb ha mosolygok..

Vérvételen voltam mert gyakran szédültem,és kiderült hogy a húgysavam magasabb az átlagnál,és még hozzá fűzte az orvos hogy bikavérű vagyok,mivel a legtöbb érték felnőtt.(de csak 3-nál volt átlagnál magasabb)

Lehetek még 190 centi?Ez a második kérdés,mert most 1 év alatt nőttem kb. 2-3 cm-et...


2013. aug. 16. 01:46
 1/2 anonim ***** válasza:

Ha szépen látszódnak a kulcscsontjaid, lapos a hasad álló helyzetben, nyújtózkodva látszódnak a bordáid, akkor nem vagy túlsúlyos.

Lehetsz még 190 centi is, de ezt nem lehet tudni.

2013. aug. 16. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Kulcscsontom látszik,akár kihúzom magam,akár normál helyzetben vagy,görnyedve.Bordáimból csak az alsó bordák látszanak/állnak kijebb,ha kihúzom magam.
2013. aug. 16. 11:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!