Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hogyan hízzak? (bővebben. )

Hogyan hízzak? (bővebben. )

Figyelt kérdés

Értelmes válaszokat kérnék, azt már mondták elégszer, hogy csoki, csoki, csoki + olajos dolgok, stb... de hiába...

A helyzet az, hogy egyszerűen mindig azt érzem, hogy tele vagyok és nem vagyok éhes, úgy kell magamba tömnöm az ételt és hányingerem van aztán, mert "rosszul esik enni".

Eleve vékony alkatom van, 20 éves lány vagyok és max 55 kg voltam életemben, viszont most csak 48 vagyok és az Istenért sem tudok hízni... Azt hiszem az idegesség teszi ezt velem, ezért nem marad meg rajtam semmi...

Szedtem étvágygerjesztőket, vitaminokat és emésztés elősegítő tablettákat, de semmi... Lehet, hogy nyugtatót kellene inkább? Segítség! Mindig is zavart, hogy vékonyka vagyok, de most még rosszabb és szeretném visszakapni azt a testet...

Köszönöm előre is!



2013. szept. 4. 22:15
 1/3 anonim ***** válasza:
Lehet,h az idegességtől van. De egyéb más betegségek is okozhatják (pl.gyomor-,bélrendszer, pajzsmirigy-bár a pajzsmirigy túlműködéseseknek van étvágyuk). Nekem például nyombélfekélyem volt ilyen tünetekkel. Jó lenne,ha kivizsgáltatnád magad.
2013. szept. 5. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Szintiszoli123 ***** válasza:

Az idegesség a legnagyobb kalóriagyilkos.

Ha magadtól nem tudsz megnyugodni, menj el gasztroenterológushoz, ott vizsgáltasd ki magad.

Ha ott minden negatív (mert atuti, hogy az lesz, de a lényeg, hogy lenyugtasd magad, ezért menj el), akkor nincs más dolgod, mint többet enni. Tök mindegy, hogy mennyit ételt gondolsz sokank, biztos, hogy kevés, ha nem hízol.

Végső esetben ott a kalóriaszámolgatás (amit nem ajánlok, mert jobban esik az étel, ha nem tudod, mennyi kalória van benne), akkor használd ezt:

[link]

Szerintem a CH-t először 50%-ra vedd, ne 55-re. Zsír 30%, fehérje minimum 20%.

A hízni vágyóknál általában az a gond, hogy azt hiszik rengeteget esznek. Lehet, hogy úgy is van, de ha a kalóriabevitel napi szinten nem lépi túl a felhasználást 500 Kcal-al (ami heti fél kiló hízáshoz kell és ennél nem is ajánlott gyorsabban hízni; te csak 48 kiló vagy, neked még ilyen gyorsan sem kell), akkor nem lesz látható változás.

Szóval

1. nyugi!!! Amíg az egyad ezen pörög, nem lesz eredmény. 2. Több kalóriát kell bevinni.

Az, hogy mennyire eszel "egészségesen" (ez alatt sokan sok mindent értenek) már "csak" részletkérdés. Nem kell a cukrot orrba-szájba tolni.

A nyugtató nem rossz ötlet, de ne vidd túlzásba!

2013. szept. 5. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Pajzsmirigyem van, viszont még nem voltak vele gondjaim...

Megpróbálok nyugodtabb lenni, csak sajnos mindig jön valami, ami miatt "kikészülök"... szerintem ez lesz a hunyó...

2013. szept. 5. 16:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!