Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Miért van az hogy szomorúságom...

Miért van az hogy szomorúságomban elkezdek enni és nem hagyom abba csak ha már hánynom kell utána 5 perc múlva folytatom?

Figyelt kérdés
19 éves lány vagyok és sokszor észrvettem hogyha valaki megbánt vagy szomorú vagyok akkor megyek a hűtőhöz vagy egy gyorsétterembe és jó alaposan belakmározok,de addig hogy már szinte visszajön.Ismerőseim is észrevették hogy állandóan éhes vagyok holott ugyanannyit (hanem többet) eszek mint ők.Ez valami étkezési zavar?
2013. szept. 14. 23:38
 1/4 anonim ***** válasza:
A legtöbb étkezési zavarnak lelki oka van, te is ezzel küzdesz. Semmi más csak pótcselekvés. Először a lelki okot kellene megszüntetni, akkor a velejáró "zabálás" is megszűnne.
2013. szept. 14. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Salx Narval ***** válasza:
Azért ezen egy kis önfegyelemmel még úrrá lehet lenni. Mindenképp változtass nehogy szokásoddá váljon, mert később komoly problémákhoz vezethet. Igyál kedélyjavító, élénkítő teákat, egyél egy darabka drágább csokit, ha kell edz, fuss, sportolj, ezek jól elnyomják a melankóliát. Szomorúság ellen a legrosszabb dolog amit tehetsz, a túlzott evés és az alkohol. Nekem segíteni szokott a jól végzett munka öröme is, lényeg, hogy szeresd azt amit csinálsz, bármi is legyen ez a tevékenység. Ha szeretsz olvasni, akkor egy jó könyv is sokat segíthet, lehetőleg vidám. Lényeg az, hogy ne az evéstől várj megoldást, ezt azonnal fejezd be, amíg önerőből megteheted.
2013. szept. 15. 04:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ez a bulémia nervosa. Próbáld meg azokat,amiket előttem leírtak,de ha egyedül nem jutsz túl rajta,ne várj sokáig,keress fel egy pszichológust!
2013. szept. 15. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nem vagyok bulimiás!!!Nem szoktam kihányni az ételt csak addig eszek ameddig már hányingerem nem lesz!
2013. szept. 15. 17:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!