Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » A nyáron alig ettem és egyfoly...

A nyáron alig ettem és egyfolytában fájt a hasam emiatt kaptam időpontott a gastroenterolotgiára és most hasi tükrözést és végbél tükrözést fognak csinálni. A kérdés az lenne hogy ilyenkor igazából mit csinálnak velem és hogy elaltatnak-e? 14/L

Figyelt kérdés
Az ismerősömnek csináltak beöntést is és hogy az milyen? Előre is köszönöm :D

#kórház #végbél tükrözés #has tükrözés
2013. szept. 20. 19:26
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
feldugnak egy kamerát a seggedbe...
2013. szept. 20. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Végbél tükrözésnél felfekszel az oldaladra és a végbélnyíláson át bevezetnek egy apró "zsinórt" amivel megnézik a bélfalat. Igen, általában adnak beöntést is előtte, vagy eleve koplaltatnak/ hashajtót kell innod előtte lévő nap. Nem kellemes, de nem is kifejezetten fájdalmas vizsgálat. Elaltatni emiatt biztosan nem fognak! Egy ismerősömnek ugyanez volt, nem altatták+még egy polipot is kiszedtek, azzal sem altatták.
2013. szept. 20. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Nem lesz beöntés. Legalábbis nekem nem volt.

Kéne tudni, hogy végbél vagy vastagbél-tükrözésed lesz-e, mert a kettő elég különböző. Azon kívül, a "hasi tükrözés" az vajon gyomortükrözést jelent?


Részemről, gyomortükrözéssel és vastagbél-tükrözéssel van tapasztalatom.


A gyomortükrözés során egy vékony cső végét gyakorlatilag le kell nyelned, a vékony csőben kamera és néhány manipulátor van. Felfújják rajta keresztül a gyomrod, és körülnéznek. Piszkosul kellemetlen, mert olyan vagy, mint egy partra vetett potyka, lóg ki a szádból a cső, böfögsz, hánynod kell, folyik a nyálad, de semmilyen fájdalommal nem jár a vizsgálat. És nagyon hamar vége van. Összességében túlélhető :)


A vastagbéltükrözés során oldalra kell feküdni, a popsiba dugnak csövet, és körbenéznek. Egy teljes vastagbéltükrözés során elég hosszú csőről van szó. A síkosító miatt kb. semmit nem érzel a fenekednél, ez a cső jóval-jóval vékonyabb, mint egy átlagos kakilás. A csövön keresztül itt is felfújják a beleket. Ettől egy kicsit görcsölnek a belek. Ehhez előfordulhat, hogy altatnak is, de gyakoribb, hogy bódítószert kapsz, amitől nem fogsz emlékezni semmire. Én semmit se kaptam. :(

2013. szept. 20. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ja, a vastagbél-tükrözés előtt egy napnyi hashajtás van. Na, az messze a legrosszabb az egészben. :( Ha azon túl vagy, akkor a neheze már megvolt. Ha teheted, ne keserűsót vegyél, hanem valami normális erre való hashajtó készítményt (kérj tanácsot a kórházban), mert a keserűsótól alul is, felül s jönni fog.
2013. szept. 20. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszi a kérdéseket nem mondom hogy megnyugodtam de legalább tudom mi lesz és amm gyomor tükrözés lesz patkóbél tükrözés ph mérés de arra nem emlékszem hogy vastagbél vagy végbél lenne bár szerintem vastagbél
2013. szept. 20. 20:07
 6/8 A kérdező kommentje:
bocsi azt akartam írni hogy köszi a válaszokat :D
2013. szept. 20. 20:08
 7/8 anonim ***** válasza:
A patkóbél tükrözés a gyomortükrözéssel együtt lemegy, szóval amiatt nemk ell pluszban aggódnod :)
2013. szept. 20. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Logika. A gyereket aki alig eszik nem rendes kajálásra fogják, hanem megtükrözik (kellemetlen lesz, de ne gondolkodj olvass könyvet és ami történik az történjen, ne érdekeljen).


Esetleg fekélyre gondolnak? Vagy az étvágytalanság szervi okait keresik..


El kellene kezdeni enni, húst és zöldségeket, halat, tojást, gombát.. Tükrözéssel mégis mit találhatnak? Miket szoktak, fiatal vagy még fekélyhez.. bélfal károsodás lehet, ez mondjuk a búza kajáktól, tejtől. Ezeket amúgy sem kellene enni, de ezt a gasztrón ritkán fogják mondani.

2013. szept. 21. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!