Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Azt mondta az orvos hogy...

Azt mondta az orvos hogy köszvényes vagyok, akkor tényleg semmilyen hust nem ehetek, de zöldségen hogy lehet fizikai munkát végezni?

Figyelt kérdés
23f
2013. szept. 29. 12:25
 1/5 anonim ***** válasza:

Rengeteg táblázat van a fogyasztható ételekre purintartalom megjelölésével, mert ugye ez okozza a köszvény "előretörését"..

keress rá.

Fogyasztható: csirke, gomba és még jónéhány.

Ami tilos (nem ajánlott): vörös húsok, aztán még inkább nem: belsőségek.

2013. szept. 29. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ahogy mondja. Szárnyasok, hal félék fogyaszthatók. Zsíros húsokat kerülni kell mert az növeli a vérben a húgysav szintet. Egyél sok zeller gumót az jó a köszvényre. És az alkoholt is kerülni kell.

Nekem apukám köszvényes.

2013. szept. 29. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A vörös húsok szigorúan kerülendők.
2013. szept. 29. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Zöldségen is lehet fizikai munkát végezni:D Én ma pl gombával, kukoricával és paradicsomszósszal töltött cukkinit ettem, mellé avokádókrém és kicsattanok az energiától.

Vagy pl egyél agyonhagymázott kőrözöttet reggelire tk kenyérrel vagy korpovit kesszel:D

2013. szept. 29. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Addig örülj és vigyázz magadra, amig csak az orvos mondja, hogy köszvényed van/lehet.

Mert ha elkap a roham, az igen-igen fájdalmas, 2-3 hét is mire Csillapodik

2013. szept. 29. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!