Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Magyarországon lehet venni...

Magyarországon lehet venni valahol ehető rovarokat?

Figyelt kérdés
Tücskök, selyemhernyók, stb. Költözés miatt sajnos már nem tudom magamnak tenyészteni, de az állatkereskedésben kaphatóakban nem bízom! Tud valaki boltot\éttermet ahol kaphatóak?

2013. dec. 7. 23:39
 1/8 anonim ***** válasza:
73%

nálunk a piacon árulják, általába valamilyen gyűmölcsnek álcázva.

májusban a cseresznyébe több volt a hús mint a gyümölcs.

2013. dec. 8. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
43%

Nem tudom, de a kérdésed tetszik!

Magyarországon amúgy sajna csak nagyüzemi tartásból származó disznó és szárnyas a divatos. És örülünk, ha már jobb tartásból származó húshoz jutunk, a rovarok óriási ínyencségnek számítanának..

2013. dec. 8. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Mi közöd Tőle ***** válasza:
7%
Azért egy csöppet talán beteg. Ki akarna rovart enni, ha épp nem muszáj? Persze ha az éhenhalás, vagy a rovarevés, akkor persze az utóbbi. Esetleg mondjuk pörköltnek megcsinálva... Nem tudom, lehet hogy ehető.
2013. dec. 9. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
81%

Esetleg pörköltnek megcsinálva.. Látom már elképzelted a szemeid előtt, jó sok fokhagymával, paprikával! :D


Tudod mennyi protein tud lenni ezekben?? :D

2013. dec. 9. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
0%

"ha az éhenhalás, vagy a rovarevés, akkor persze az utóbbi"

én azért ezt átgondolnám alaposan. :-)

2013. dec. 9. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Ha tudnád mik vannak a tömeggyártott hústermékekben te is megfontolnád a rovarevést. Mellesleg tápanyagokban elég gazdagok és a széleskörű elfogadottságuk megoldást nyújtana sok aktuális probléma, többek között az éhinségre és a környezet nagy ütemű pusztítására. [link]
2013. dec. 10. 22:56
 7/8 anonim ***** válasza:
43%

Igen is meg nem is. Szóval nem mind igaz amit írtál.


Az éhezést nem oldanák meg a rovarok, de ahol sok ember van és kevés kaja, ott általában eszik is ezeket.


De a rovarokban csak fehérje van, zsír és kalória nem sok. Na most király dolog a fehérje, csak az emberi szervezetnek nem kell olyan sok. Viszont jóllakni muszáj, hát ehhez meg elég sok tücsökcomb kell. A jóllakáshoz vagy zsír, vagy sok szénhidrát kell.


Most az a baj, hogy az olcsóbbik az ócska minőségű szénhidrát, tehát ahol éhezés van, ott eleve biztos hogy sz.art is esznek, mert az az olcsó. Mennyire voltam érthető?

2013. dec. 10. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
zerintem minden rovar felet eszik valami ...csirke, vereb, varju ezek mind fogyasztanak rovarokat mert ehetoek.
2015. ápr. 25. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!