Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Kreon vagy más emésztőenzim-ké...

Szintiszoli123 kérdése:

Kreon vagy más emésztőenzim-késztmény huzamosabb ideig történő szedésétől leállhat-e a test saját enzimtermelése?

Figyelt kérdés

4 hónapig szedtem napi 3 szemet a 25000-esből. Aztán hirtelen hagytam abba, egyik napról a másikra.

Most mintha gond lenne a zsíranyagcserémmel. Olyan, mintha csak átmenne rajtam. Félő, hogy nem szívódik fel. Van olyan, hogy emésztőenzim-késztménytől "ellustul" a test és kikapcsol mondjuk a lipáz enzim termelése?



2013. dec. 8. 20:26
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia!


A válasz engem is érdekelne, mert nekem alapból van gondom a zsírbontással (vizsgálatok folyamatban), de napi 3 szem szerintem "semmi", én 10000-est szedem napi akár 20 szemet is. Papírja szerint étkezésenként 25000-80000 egységet be lehet venni.


Üdv.

2015. dec. 28. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Szintis Zoli ***** válasza:

Idő közben újraregisztrálta, és csak most léptem be a régi nickemmel.

Az történt, hogy nem foglalkoztam vele. Szerintem akkoriban kicsit túlparáztam.

Folytattam a tömegnövelést, súlyzós edzés mellett. Mivel a kalóriabevitelem és az attól elvárt eredmény összhangban volt a kalkulátorok által javasolt értékekkel, abban maradtam magammal, hogy megemésztődik minden, ami bemegy.


Egy gyógyszerésznő mondta, de nem saját tapasztalatból, hogy csökkenhet/leállhat az enzimtermelés, úgy ahogyan pl. a laktáz termelés is leáll, ha nem eszel tejterméket. Ezért azt mondanám, fokozatosan hagyd el a gyógyszert, de gondolom, ha ilyen mennyiségben szeded, jó okod van rá.

2016. jan. 8. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!