Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Szeretném elhagyni az étrendem...

Szeretném elhagyni az étrendemből a finom lisztet. Rizsliszt, kukorica liszt, zabliszt? Ezek egészségesebbek?

Figyelt kérdés
Vagy ugyanúgy hízlalnak, és tele vannak szénhidráttal? Nem értek ezekhez a diétás dolgokhoz, nem is fogyni szeretnék igazából, csak egészségesebben étkezni úgy általában véve. Nem fogok lemondani a bűnözésekről, a pörköltről, édességről (bár süteményt is egy ideje xilittel sütök). De szerintem ennyi változtatás is érhet valamit.
2014. jan. 29. 17:14
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Azokból jó sz.r kenyeret lehet sütni. Glutén érzékenyek szoktak azt enni. Szerintem a tönköly búzát próbáld ki.
2014. jan. 29. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Nem sütnék kenyeret, amúgy sem eszek. A tönkölynek kevesebb a szénhidrát és kcal tartalma?
2014. jan. 29. 17:27
 3/12 anonim ***** válasza:
Igen, akk nem írtam volna.
2014. jan. 29. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Köszi!
2014. jan. 29. 18:14
 5/12 Szintiszoli123 ***** válasza:

Minimális a különbség. Csak lassabban szívódik fel, és jobban telít vagyis később éhezel meg újra. Ha pedig később vagy éhes, akkor nem eszel annyit, tehát nem hízol annyira vagy éppen könnyebben fogysz.

Elsősorban a mennyit számít és csak másodsorban a mit.

A zabpelyhet sokan fogyókúrás ételnek hiszik. Testépítők tömkelege használja tömegnövelésre.

A pörkölt nem bűnözés. Nem kell ahhoz pörköltet enni, hogy televágd magad zsírral, mint ahogyan a pörköltet is el lehet készíteni kevesebb zsiradékkal (persze úgy nyilván nem annyira finom :))

"Ezek egészségesebbek?" - Ez relatív. Nálad mi számít egészségesnek?

2014. jan. 29. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Rizs, kukorica, zab ezek gluténmentesek. Ennyiben jobbak, egyébként mind magas keményítő tartalmú növény, még mindig nem zöldségek, pedig nekünk a zöldségek-gyümölcsök lennének bejövősek, igazából.
2014. jan. 30. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Nem szeretnék csak zöldségen és gyümölcsön élni, nem is tudnék. Mint írtam, nem fogyni akarok, 51 kg vagyok 168 centihez, nem hiszem, hogy szükségem lenne rá. Csak kicsivel egészségesebben étkezni, nem zsíros-cukros fehér kenyeret enni vacsorára (nyilván eddig sem ettem ilyet, csak a példa kedvéért). Imádom a húst is, arról sem tudnék lemondani, minden nap eszek, és ez így is marad. De amit lehet, és nem jár nagy lemondással, szeretném egészségesebbre váltani. Csokiból jó minőségű diabetikust veszek mostanában, a sütikbe is ez kerül. Cukor helyett nyírfacukor és stevia, illetve egyébb édesítők vannak itthon főként. Ideje a lisztet is leváltani. Köszi a válaszokat!
2014. jan. 30. 13:58
 8/12 anonim ***** válasza:

Zöldségevéstől, liszt elhagyástól nem fogysz!


Csak akkor, ha van zsírfölösleged, és attól megszabadulna a szervezeted.

2014. jan. 30. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Hol olvastad, hogy fogyás a cél?
2014. jan. 30. 16:05
 10/12 anonim ***** válasza:

"Nem szeretnék csak zöldségen és gyümölcsön élni, nem is tudnék. Mint írtam, nem fogyni akarok"


Ezt olvastam.

És mint írtam, akik zöldségen és gyümölcsökön élnek azok sem fogynak. Sőt, elég gyümölccsel hízni is lehet.


Csupán ennyit szerettem volna hozzáfűzni, azt sikerült nekem is megértenem, hogy nem akarsz fogyni.

2014. jan. 30. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!