Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Paleo táplálkotás, fentarható-...

Paleo táplálkotás, fentarható-e? Hogyan lemondani a gabonákról?

Figyelt kérdés
Aki nagyon szereti a kenyeret , tésztát hogyan tudja elhagyni ?

2014. febr. 1. 15:42
 1/10 anonim ***** válasza:
ha nézel recepteket, látsz sok példát. csak elkezdeni nehéz, aki sokat eszik ezekből, függő lesz,mint a cukortól, vagy cigitől, az elején nehéz, aztán nem hiányzik, ahogy tisztul a szervezet.
2014. febr. 1. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Sok ember példája igazolja, hogy igen. De olyanok is vannak, akiknek ez nem jött be. Én sohasem paleóztam, szóval annyira nem tudom, de sokan dicsérik.


Az viszont ne haragudj, de hülyeség, hogy "függők" leszünk a gabonaféléktől... akkor ennyi erővel a levegőtől meg a víztől is függők vagyunk.

2014. febr. 1. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Az biztos hogy tésztát , süteményt meg kenyérféléket enni nagy gyönyörűség .


Mostanában egyre többször hallani ,hogy eliminálni kell a tejtermékeket , főképp magát a tejet , meg például én preferálom a teljeskiőrlésű kenyeret , de azt hallottam ,hogy magas a glikémiás indexe , szóval nem igazán tesz jót , pedig a rostok miatt meg a gabona más értékes alkotórészei miatt azt gondoltam ,jobb mint a fehér lisz és kenyér .


A paleó annyi mindent kizár ,hogy abba belegondolni sem szeretek .

Minden elismerésem azoknak akik át tudtak térni erre az étkezési formára , de nekem nagyon soknak tűnik lemondani annyi mindenről amit megszóktam és szeretek .


Télen egy kicsit nehezebbnek is tűnik nekem ehhez az átálláshoz hozzáfogni ,mert nincs annyi friss leveles zöld . Inkább nyárra időzíteném . Bevallom kicsit frusztál is ,hogy most az ellenkezőjét állítják annak amit eddig javasoltak a szakemberek a helyes , egészséges táplálkozásról .

2014. febr. 1. 19:08
 4/10 anonim ***** válasza:
0%

"A paleó annyi mindent kizár ,hogy abba belegondolni sem szeretek ."


Akkor miért akarsz áttérni rá? Nem kötelező. Csak azért, mert mostanában sokan mondják, hogy ez az egyedül üdvözítő étrend... elvakultakra nem kell hallgatni. Nem lesz attól semmi bajod, ha eszel tésztát, kenyeret... csak ne mindig azt egyél, túlzásba vinni tényleg nem jó.

Én elhiszem, hogy egészséges a paleo, de azt NEM, hogy CSAK az az egészséges. És nem is tervezem, hogy áttérek rá, már csak azért sem, mert nem eszem húst - ha paleós lennék, maradna nekem a zöldség, a gyümölcs meg a magvak. Az meg nem valami sok.

2014. febr. 1. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Az egészségem miatt gondoltam ,hogy meg kellene próbálni . Gondom van az ekcémával és hallottam olyat ,hogy a tejtermékekről kell lemondani és megyszűnik . Fogynom is kellene ,ezenkívül a láb és köröm gomba is gond ,bár ez a lábizzadás és nem megfelelő lábbeli is okozza ,de utánnaolvastam és a kezelések mellett azt is mondják ,hogy az étrenden kell változtatni ,kerülni a cukrokat , de a cukor nem csak az édes hanem a gabona is mert szénhidrát .


Én amúgy eszek húst szeretem is ,de nem fogyasztom minden nap .


Persze , tudom hogy nem kötelező áttérni a paleóra ,csak állítólag azok akik csinálják nagyon jól érzik magukat , fókuszáltak . Nekem néha annyira képtelenség öszpontosítani , bár ez ne csak étrend függvénye .

2014. febr. 2. 10:31
 6/10 A kérdező kommentje:
Gondolom ha egy kiegyensúlyozott étkezést alakítanék ki , kevesebb finomított cukor , olaj stb-vel , hanyagolnám az édes és szénhidrátos élelmiszereket és több zöldséget fogyasztanék az már elég lenne a jobb egészségi állapothoz .
2014. febr. 2. 13:07
 7/10 Sowilo ***** válasza:

Az a baj a gabonával, hogy glutén van benne. Ez 100 évvel ezelőtt még nem volt, mostanra nemesítettek ki ilyen fajtákat. Jobb tőle a terméshozam, mert így védve van a kártevők ellen. Aki akar, és erős idegzetű, az nézzen utána a káros hatásainak, nem kezdem el sorolni, mert nem érnék a végére.


Aki szereti a kenyeret/süteményt az süthet maglisztből, szintén magokból lehet tejet is létrehozni. Tehát ha valaki nem eszik húst, akkor is majdnem ott van, mint az átlag étrenddel.


Egyébként én sem tartom magam paleósnak, csupán egészségesen élek. Ezt pedig azzal kell kezdeni, hogy nem eszel cukrot, feldolgozott kajákat, gabonát. És nem úgy kell felfogni, hogy mennyi mindent nem szabad, hanem kreatívnak kell lenni.

2014. febr. 27. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Sowilo ***** válasza:
Még valami: ha mindenképpen hagyományos kenyeret akar valaki enni, akkor inkább fehéret. Kevesebb dolog van benne mint a tejes kiőrlésűben. Kevesebb szemét.
2014. febr. 27. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Én veszem a lisztet amiből kenyeret sütök, teljes kiőrlésű,sok korpa van benne. Az sem jó ,vagy csak a készen vásárolt ?
2014. febr. 27. 18:43
 10/10 Sowilo ***** válasza:

De akkor ennyi erővel már vehetnél mondjuk szezámmaglisztet, vagy mandulalisztet is, ha magadnak sütöd, és így tökéletesen egészséges dolog lenne belőle.


Egyébként leírtam, a teljes kiőrlésű nem jó. A jobbik rossz a fehér liszt.

2014. febr. 27. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!