Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » 180 g Ch-t megengedő étrendhez...

180 g Ch-t megengedő étrendhez tudtok recepteket, mintaétrendet javasolni?

Figyelt kérdés
Terhességi csökkent glükóz toleranciát diagnosztizáltak nálam, ezért át kell állnom a fenti diétára - dietetikushoz csak jövő hétre kaptam időpontot. Addig miket tudok enni, hogy éhes se maradjak, de a diétát is tartsam?
2014. febr. 7. 15:15
 1/1 anonim ***** válasza:

A lényeg, hogy napi 5-6-szor egyél.

Én 160g CH-s diétán vagyok, így csak ehhez viszonyítva tudom írni, neked más lehet az eloszlás.

Szóval reggeli max. reggel 8-ig. Teljes kiőrlésű kenyér, sonka, sovány sajt, tojás, zöldség mehet. Gyümölcs, tej reggelire tilos. Nekem ez 30g CH, ja és ez csak lassú felszívódású lehet.

Tízórai 10 körül, 20 g CH, 10 lassú, 10 gyors. Ez lehet kb. 5 db korpovit keksz + 2 dl tej, vagy joghurt, esetleg gyümölcs

Ebéd nekem 50g cH, ebben is inkább a lassúnak kell dominálnia. Hús, zöldségféle, és még mondjuk barna rizs tökéletes. Ehetsz teljes kiőrlésű, vagy durum tésztát is. Jó a bulgur, a köles, hajdina, kuszkusz.

Uzsonna nekem 20 g CH, általában gyümölcsöt eszem.

Vacsorára nekem 40 g van előírva, ebből kb. 30-nak lassúnak kell lenni, itt TK kenyér, zsemle, felvágott, virsli, stb.


Kibírható a diéta, Neked nyilván emelni kell a mennyiségeket.

Ja és nem maradsz éhes, nekem az elején olyan bajom volt, hogy nem tudtam ennyit enni, nem voltam éhes.

A lényeg, hogy számolgatni kell.

2014. febr. 7. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!