Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mi a véleményetek a tablettás...

Mi a véleményetek a tablettás illetve a por változatban kapható aszkorbinsav ( C-vitamin) -ról?

Figyelt kérdés

Elméletileg annyi lenne a különbség, hogy maga az aszkorbinsav mindkettőben ugyan az, csak a tabletta tartalmaz hordozó és segédanyagokat.


De kémiai különbség nem lehet.


Tapasztalatokra lennék kíváncsi, hogy ki miért ajánlja az egyiket illetve a másikat?


Én eddig tablettásat szedtem..1000mg/kapszula ~2000Ft/120 kapszula...ez sem egy durva ár.., de ~2000Ft/1kg...azért az jobb.


Előre is köszi a válaszokat!


2014. febr. 27. 12:38
 1/7 anonim ***** válasza:
0%

A véleményem,hogy semmit nem érnek.

Amióta (kb 8 éve) a hideg időben magában kifacsarok hetente 3szor egy citromot és megiszom,na azóta kerülnek el a téli nyavalyák.

Nem a szintetikus álszerektől.


Ha az árra gondolsz,mert látom gondolsz,pedig mennyivel olcsóbb.

2014. febr. 27. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szerintem teljesen mindegy. A tablettás kvázi azért jobb, mert könnyebb adagolni és nem kell feloldani semmiben, így nem savanyú. No meg vannak retard kapszulák is amik nem egyből szívódnak fel, így folymatosan adagolják a vitamint.

A port nehéz kimérni ha nincs patika mérleged otthon.


Attól is függ mennyit szedsz, mert 1000 mg az ugye 1 g, azt esetleg már ki tudod mérni, de ilyen 60 mg-okat nem igazán. Ha gyerekről van szó nem biztos, hogy a por a nyerő, de amúgy lényegében szerintem tök mindegy. A különbség a praktikusság.

2014. febr. 27. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
6%
Annyi, mint üvegen keresztül mézet nyalni.
2014. febr. 27. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


De azért megjegyezném, annak aki úgy véli, hogy semmit nem ér.., hogy ez nem igaz. Sokan tartanak a szintetikus anyagoktól, de nem látják be, hogy a manapság megtermelt növények legalább 50xer kevesebb ásványi és szervezetünk számára fontos anyagot tartalmaznak, mint mondjuk 100 évvel ezelőtt.

Tehát egyszerűen lehetetlen fedezni a vitaminszükségletünket.

1000 mg C-vitamin bevitelhez, kb. 2,5kg citromot kellene fogyasztani, ami lássuk be nem ideális.

Szent-Györgyi Albert öregkorára napi 8000-10000 mg C-vitamint fogyasztott, ezt a mennyiséget még a 100 évvel ezelőtti növények sem tudnák fedezni.


Azért kértem tapasztalatokat, mert aki tudatosan figyeli a testét, érezhet változást a kettő között. A kémiaii részével tisztában vagyok.


De egy saját példát is említek..barátnőmnek övsömöre volt, ami egy elég kellemetlen bőrbetegség. Javaslatomra napi 5000-6000 mg C-vitamint, és egyéb multivitaminok többszörös adagját szedte, és kb 1,5-2 hét alatt elmúlott neki.

Míg a bőrgyógyász is azt mondta, hogy eltarthat fél évig is, és akiket kérdeztem, mindenkinek legalább 3 hónapig tartott.


Egyébként meg a rákkutatásban is fontos szerepe van, és ott nem citromokkal dobálóznak.

2014. febr. 27. 15:16
 5/7 A kérdező kommentje:
1000-2000 mg/nap szoktam fogyasztani.
2014. febr. 27. 15:18
 6/7 anonim ***** válasza:

Én voltam az,aki azt mondtam semmit sem ér.


Egykomponensű,vajmi kevés az egészségességhez.Hozzáteszem,hogy mikor 8 féle zöldség és gyümölcsöt ettem egy nap,hús féleségek nélkül(de kefrt ettem),a legjobb formában voltam.Az a baj vele,hogy két óránként kellene újra ennem valamit és ezt a pénztárcám nem bírja.Ezért eszem némi nehezen felszívódó hús féleséget is már.És e mellé nem egykomponensű,hanem több komponensű dolgot szedek.De inkább ásványi anyagokból.A citrommal pedig ezerszer jobban jársz,mint az aszkorbinsavaddal és ezt úgy mondom,mint első osztályos tél nyavalyás(amiből nagyon elegem volt)

2014. febr. 27. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nagyon úgy tűnik, hogy elvesztettük a c-vitamin szintetizálás képességét, de szükségünk az bizony lenne rá.


Persze megoszlanak a c-vitaminigényről az álláspontok..


Előnyös lehet a normális árú (nem túlárazott) aszkorbinsavpor tartalékolása.


Normál adag, napi 1-2 gramm semmi gondot nem okozhat, de nem árthat eü. problémák esetére ha könnyedén tudja az ember emelni a napi dózist, persze elosztva a nap folyamán.

2014. febr. 27. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!