Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » 13 éves múltam és 163 cm-ter...

13 éves múltam és 163 cm-ter magas vagyok. Szerintetek alacsony vagy fogok még nőni? Esetleg a táplálkozásnak mennyi a szerepe a növekedésemben?

Figyelt kérdés
46,2 kg vagyok.

2014. márc. 23. 14:54
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Fiú vagy vagy lány?

Én nő vagyok, már 26 éves, de alacsonyabb vagyok, mint most te.

Persze fiúkban is vannak alacsony növésűek, akik felnőtt korukban is ilyen alacsonyak, mint te vagy.

A testmagasság pedig genetikai dolog. Ha valaki genetikailag alacsonyabb növésűre van "bekódolva", akkor az fejre is állhat, akkor is alacsony lesz felnőtt korában. És ez táplálkozástól is független.

De 13 évesen természetesen még fejlődik a szervezet, így nőhetsz is.

2014. márc. 23. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

A táplálkozásnak nincs semmiféle hatása a hosszanti növekedésre. Egyedül a genetika az, ami befolyásolja.


Nem vagy alacsony 13 évesen, ez teljesen normál magasság. Valószínűleg nőni fogsz. Ha eddig nemigen nőttél, és későn érő vagy, akkor sokat, ha nem, akkor is pár cm-t.

2014. márc. 23. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Lány vagyok.Köszönöm a válaszokat.
2014. márc. 23. 15:36
 4/4 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem vagy alacsony. A felnőtt nők átlagmagassága kb. 162 cm. Te meg még nőni is fogsz.
2014. márc. 23. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!