Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Miért mállik bele a hűtőben...

Miért mállik bele a hűtőben tárolt ételbe az alufólia?

Figyelt kérdés
Sokadszorra tapasztalom, hogy a hűtőben a tepsi, lábos fölé helyezett fólia másnapra itt-ott átlyukad, és a darabkák benne vannak az ételben. (Valamikor gombostűfejnyiek a lyukak, máskor ceruzahegynyiek.) Mitől lehet ez, és mennyire egészségtelen? Mivel lehet elkerülni?

2014. márc. 26. 00:23
 1/8 anonim ***** válasza:
Talán még meleg az étel, amikor a fóliát ráteszed, ha kihűlt állapotban feded be fóliával, akkor nem lyukad ki, legalábbis nekem nem szokott, lábosra szerintem meg ne alufóliát tegyél, hanem fedőt, vagy egy tányért.
2014. márc. 26. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
én még soha nem tapasztaltam ilyet... az nem lehet hogy az alufólia rossz minőségű? régen is volt ilyen gondod, vagy most ennél a tekercsnél? (vagy mióta ugyanazt veszed pl: eurós boltból) persze lehet az egyesnek van igaza, de szerintem nem szabadna kilyukadnia akkor sem...
2014. márc. 26. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ilyet még sose tapasztaltam.
2014. márc. 26. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Jó néhány fóliafajtát kipróbáltam, mindegyiknél jelentkezik.


Lehet, hogy belül még langyos az étel, és az okozza? Nem tudom, de úgy rémlik, hogy azután is jelentkezett a dolog, hogy a hideg kaját szedés után visszatettem a hűtőbe.

2014. márc. 26. 21:17
 5/8 A kérdező kommentje:
Újabb infó: a jelenség független a hőmérséklettől és az edény anyagától is. A napokban hideg túrót tettem be a hűtőbe, és másnap abba is belemállott az alu. Az edény mázas kerámia volt, tehát nem csak a fémedények fölött lyukad ki a fólia.
2014. márc. 29. 23:28
 6/8 anonim ***** válasza:
akkor a hűtődben van valami mágikus energia ami lebomlassza :) fogalmam sincs mitől lehet...
2014. márc. 30. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Pont most akartam utánanézni a neten, hogy mitől lehet ez, mert nálam is jelentkezett. Pont ahogy leírtad, kis lyukakban mintha beleolvadt volna. Nagyon különös, utánakérdezgetek a tanáraimnál, aztán majd írok ha megtudok valamit.
2015. márc. 11. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm előre is, ha megosztod. (Amúgy azóta hűtőt cseréltünk, mert a régi tönkrement, és az újban ugyanúgy előfordul.)
2015. márc. 12. 22:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!