Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Ha olyan olajban sütök krumpli...

Ha olyan olajban sütök krumplit, amely már rég kint van és már sokat sutöttem benne, az árt?

Figyelt kérdés

2014. ápr. 15. 17:59
 1/9 anonim ***** válasza:
Attól függ, mennyire sötét már? Mennyi az a sok?
2014. ápr. 15. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Az olaj már szinte aranybarna.
2014. ápr. 15. 18:25
 3/9 anonim ***** válasza:
Igen, árt. A korom rákot okoz (ez ráadásul egy olyan tény, amit senki sem vitat, tisztességesen kutatták), az ilyen olaj pedig már tele van égéstermékekkel. Nem kéne egynél vagy max kettőnél többször használni.
2014. ápr. 15. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm!
2014. ápr. 15. 20:07
 5/9 anonim ***** válasza:
Attól függ mit sütöttél benne, nekem van csak krumplisütős olajom, abba nincs korom, tehát abba simán lehet sütni.
2014. ápr. 15. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ne legyél ebben biztos, előző. Az, hogy nem látszik (szép tiszta látszatra) az nem azt jelenti, hogy égéstermékektől mentes az olaj!!! A korom nem fekete szemcsék formájában jelenik meg az olajban, hanem pont az olaj sötétedése által. Amit már 1-2 alkalom után észrevehetsz.
2014. ápr. 15. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
88%
A magas omega6 tartalmú kommersz, olcsó növényi olajok gyulladásfokozók. Igen, ártanak.
2014. ápr. 15. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Engem meggyőztek azok a válaszolók, azok azok mellet érveltek, hogy igenis árt! De köszönöm mindenkinek, sokat segített! :)
2014. ápr. 15. 23:13
 9/9 anonim ***** válasza:
De ez nem lehetett túl meglepő, miután soha senki sem gondolta, hogy az ember 'napraforgóétolajevő élőlény' lenne..
2014. ápr. 16. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!