Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Segítség, gluténfüggőség!...

Segítség, gluténfüggőség! Hogyan szabadulhatok meg tőle a leghamarabb?

Figyelt kérdés

Kb. egy hónapja gluténfüggő lettem. A helyzet igen súlyos, voltak napok, mikor csak kenyeret és kekszeket ettem, de ezekből kilószámra. Hogyan gyógyulhatnék ki ebből a szörnyűségből a leghamarabb?

Komolytalan válaszolók kíméljenek! Könnyű azt kijelenteni, hogy "egyszerűen ne egyél meg fél kiló kekszet, és kész". Egy szenvedélybetegségnél ez nem ilyen egyszerű...



2014. máj. 29. 16:31
 1/3 anonim ***** válasza:
75%
Ketogén diéta: éld ki magad a fehérjében és a zsírokban ( nem vicc, sok szénhidrátfüggőnek bevált ).
2014. máj. 29. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Ezt az előbbit nem tudtam, de el tudom hinni, nekem a tomboló csokis időszakaimat szüntette meg 1-2 ketogén nap. A sok zsír megszüntette az édességvágyamat.

Bár nem hiszem, hogy mindenki bírná a ketogént... A párom pl. semmiképp, mindig kiakadt, amikor a magkenyereimmel akart jóllakni.


Kérdező, részvétem, amikor én túlzásba vittem a glutént, akkor világosodtam meg, annyira, hogy azóta még a párom sem eszi, pedig addig kenyeret evett kenyérrel, eléggé szó szerint.

Jobb ötletem nincs, mint az elsőnek, de akkor is durvának tartom azt. Mindenesetre próbálj több zsírt bevinni, akkor kevesebb jut a szénhidrátnak, a zsír jól laktat, jó energia... Eleve zöldséggel, zsírral, tojással, hússal, ilyesmivel lakj jól. Ne kezdj el reggel kenyeret enni. Ha elkezded, elbuksz (nem emlegetem az akaraterőt, azt én se használom, ha evésről van szó). Bár én elhagytam a glutént, nekem a nem zöldség/gyümölcs/olajos mag szénhidrát a problémás. Ha elkezdem enni (mondjuk egy kis csokis rizst), onnantól az továbbit akar magához vonzani és borul a nap. Eleve el kell kerülni az ilyesmit. Annyi jóféle étel van, amiben nemhogy glutén nincs, de szénhidrát se sok.

2014. máj. 29. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hasznos javaslatokat, ki fogom próbálni!


Nálam egy hónapja ez tart, minden nap kiszabadul belőlem az állat és akkor pusztítok minden glutént, amíg hányingerem nem lesz... Nagyon aggasztó.

2014. máj. 30. 08:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!